Hogy kell megoldani és levezetni a feladatok számítását illetve megoldását? Hogyan kell neki kezdeni?


Az ABC háromszög csúcsai: 𝐴(−3;5), 𝐵(0;−4), 𝐶(5;1).

a,Melyik pont az ABC háromszög súlypontja?

b,Írd fel az AB és az AC szakasz felezőmerőlegesének egyenletét, és keresd meg e két egyenes K metszéspontját!



2021. márc. 5. 11:03
 1/2 anonim ***** válasza:

a) S=(A+B+C)/3 => S(2/3;2/3)


b)

F1=(A+B)/2 => F1(-3/2, 1/2), AB(3; -9) => 3x-9y=3*(-3/2)-9*(1/2)

...

2021. márc. 5. 11:36
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2021. márc. 5. 12:11