Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ez a ragozási forma helyes?

Ez a ragozási forma helyes?

Figyelt kérdés

Mi:10éve dolgozunk,albérletben lakunk.

TI:20éve dolgoztok albérletben laktok.

ŐK:18 éves egyetemisták lakásuk van.


Mi:10éve dolgozunk tömegközlekedünk.

Ti:20éve dolgoztok tömegközlekedtek.

Ők:18éves egyetemisták milliós autókkal járnak.



Mi:10éve dolgozunk örülünk ha egy héten egy üveg sört meg tudunk inni.

Ti:20éve dolgoztok örültök ha egy héten egy pohár borra futja.

Ők:18 éves egyetemisták minden nap a legelegánsabb helyeken liter számra pocsolják a wiszkit.


Mi:10éve dolgozunk örülünk ha 2 napra el tudunk menni sátorozni egy közeli tóhoz.

Ti:20éve dolgoztok 3 nap sátorozásos horgászata Tiszán.

Ők:18éves egyetemisták,Tunézia,Görögország,Horvátország,Marokkó-ba járnak nyaralni.


Mi:10éve dolgozunk van egy 4személyes sátrunk.

Ti:20éve dolgoztok van egy 8személyes sátratok.

Ők:18éves egyetemisták nyaralójuk van:Balatonon,Görögbe,Törökbe.


Mi:10éve dolgozunk télen kimegyünk a befagyott patakra csúszkálni.

Ti:20éve dolgoztok télen kimentek a tóra léken horgászni.

Ők:18éves egyetemisták Télen az Alpokban a Tátrában netán valami mediterrán országban üdülnek.


Mi:10éve dolgozunk mégis rettegünk ha megszűnik a munkánk mi lesz.

Ti:20éve dolgoztok mégis rettegtek attól amitől mi.

Ők:18éves egyetemisták nem érdekli őket semmi nem félnek semmitől hiszen ha elvégzik apuci benyomja őket valami milliókat fizető munkahelyre.Vagy ha ez nem sikerül ők akkor sem félnek hiszen a szülők eltartják őket.


A kérdés a ragozásról szól.Helyesen ragoztam???


2010. aug. 18. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Bár én már nem vagyok egyetemista,de valami hasonló.

Maradjunk annyiban,hogy részben igazad van.


Mi sem vagyunk szegények(gazdagok még annyira sem)de én is untam azt amikor minden ősszel kezdődött a suli jöttek az emberkék és mindenki külföldön volt nyaralni.


Én meg a szobafestő keresztapámmal dolgoztam egész nyáron hogy legyen pénzem jövő májusig.


Nagyon szegénnyel én az 5év alatt ne találkoztam.Ilyenekkel akikről te írsz már többel.


De akkor sincs így ahogy te írod.

Mondjuk ahová én jártam ott a 70-80% volt ilyen.De volt 20-30% akik viszont nem ilyenek voltak.

És ezzel most őket is megbántod mert beskatulyázod őket csak azért mert egyetemisták.

De jó valóban a többség ilyen.

Még 1x mondom a többség és nem mindenki.

2010. aug. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez valami vicc? :D


Ti:20éve dolgoztok 3 napig sátoroztok és horgásztok a Tiszán.

Ők:18éves egyetemisták,Tunéziába,Görögországba,Horvátországba,Marokkóba járnak nyaralni.


ez biztos valami vicc.

2010. aug. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nyelvtanilag a ragozása helyes, de a vesszőket elég sokszor kihagytad:35 helyen. Valamint helyesírási hibák.
2010. aug. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

12:22 vagyok.

Nem védeni szeretném a kérdezőt mert már leírtam,hogy 70%-ban van igaza.De tényleg ez megy.

Mikor ősszel elkezdődött az egyetem mást sem hallottam csak,hogy ki hol volt nyaralni.Sokszor még Nov-ben is ez volt a fő téma.

Utána jött a téli szünet.Jan.-tól Márc.-ig meg az ment,hogy ki hol volt télen üdülni.


De még 1x mondom ez csak kb.70%-ra igaz.


Már írtam,hogy én az egész nyarat végig dolgoztam.

2010. aug. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ti:20éve dolgoztok 3 nap sátorozásos horgászata Tiszán.

Ti: 20 éve dolgoztok 3 napra el tudtok menni sátorozni és horgászni a Tiszára.

Ők:18éves egyetemisták,Tunézia,Görögország,Horvátország,Marokkó-ba járnak nyaralni

Ők: 18 éves egyetemisták, Tunéziába, Görögországba, Horvátországba és Marokkóba járnak nyaralni


Ők:18éves egyetemisták nyaralójuk van:Balatonon,Görögbe,Törökbe.

Ők 18 éves egyetemisták nyaralójuk van Balatonon, Görögben, Törökben


Nyelvtanilag ezek így jobban tetszenének, vessző nagyon sok helyen nincs

2010. aug. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez jó volt, tetszik :-)


24 évesen eljutottam oda, hogy már nem irigykedek a nálam gazdagabb emberekre, még akkor sem, ha ők semmit sem tettek a pénzért. Helyette inkább értékelem azt amim van és élvezem az életet. Még akkor is, ha csak tömegközlekedéssel tudok járni és a nyaralás évek óta egyenlő a kert végében található felfújható medencében pancsolással.


Szerintem te is tedd ezt, mert ha mindig az igazságtalanságokon fogsz rágódni, akkor nem sok örömöd lesz az életben.

2010. aug. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem vicc.Bárcsak az lenne.

Ezeket hallom:

A korombeli 30körüli dolozó rétegtől

A 40-50-es dolgozó rétegtől.

Valamint a 20éves egyetemistáktól.


Tegnap az egyi hipermarketben beszélgették egyetemisták:az egyik most jött meg görögből,a másik tuniziából.Erre mondta a görögből jött hogy ő majd őssszel megy tunéziába mert hogy szeptemberben még úgy sem nagyon tanulnak vizsgák sincsenek szóval neki az még belefér.


Ezt még múlt ősszel hallottam(nincs digisportunk liverpool- debrecen meccset az adta lmentünk egy olyan helyre ahol volt...elég drága hely vol egy sör 600!!!!!!!!!)

Szeptember volt első éves egyetemisták ismerkedtek egymással:"Hú tényleg görögbe voltatok?Mi is ott voltunk ti merre?..Itt ott(már nem emlékszem)egy 4 csillagos szállodában laktunk.Ti merre?Á nekünk van nyaralónk Görögbe.Tényleg az tök jó lehet,nekünk a Balatonon van nyaralónk Fonyódon.Á Balatonon nekünk is van nyaralónk de nekünk Siófokon.Hát az sem kehet rossz.De nekünk van még egy nyaralón a Tisza tónál is Poroszlón.Hát nekünk ott nincs mert nem szeretjük a tiszát."

Tovább nem folytatommert ment az arcoskodás

Addig amíg mi dolgozó emberek 2 sört ittunk a 2félidőbe(tehát félidőnként 1)addig ők 10 percenként vitték a pulttól a 8ezer Ft-os köröket(a pultnál álltunk szóval a 2szemünkkel láttunk és a fülünkkel hallottunk mindent)


De ez csak pár példa a millióból.


Szóval 12:22 biztos igazad van biztos van olyan egyetemista is aki ezt nem engedheti meg magának.De ugye az ember mi alapján tud valamiről véleményt formálni?Az alapján amit lát és hall.


Én ezeket látom és hallom.

És tényleg biztos van olyan is akinek nincs péze.De mivel őket nem látjuk........


Biztos ismerős vicc lesz(bár kicsit most átköltöm)


Milyen a szegény egyetemista?

Mint az indián síugró.........hát biztos van.(de még senki nem látta)

2010. aug. 18. 12:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is egyetemista vagyok, és diákhitelből fizetem a tanulmányaimat. Szóval minden vagyok, csak gazdag nem.
2010. aug. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!