Van aki érte a függvényekhez, és tud segíteni az alábbi feladatban?


[link]


Remélem meg lehet nyitni a linket, hogy látni lehessen a függvény grafikont. Aki tud segíteni, annak előre is köszönöm! 😊



#házi feladat #matematika #függvény #Hozzárendelés szabálya
2021. márc. 8. 17:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezek mind egyenes függvények, azaz "a*x+b" alakúak.

Itt a b-t úgy tudod kitalálni, hogy a függőleges tengelyen mi az értékük, az a pedig az úgynevezett meredekség, ami annyit tesz, hogy ha 1-et lépsz jobbra, hányat lépsz felfelé/lefelé.


Például a pirosnál 3-mat lépsz jobbra akkor 5-öt felfelé, így ha 1-et lépsz jobbra, akkor 5/3 -ot felfelé. A függőleges tengelyt pedig -3 -nál metszi.


Így a piros egyenes képlete f(x)=5/3x-3


Rajta van-e a P(4, -1) pont: akkor van rajta, hogy ha x helyére 4-et írva -1 lesz. f(4)=5/3*4-3, ami nem -1, így nincs rajta. (vagy leolvasod az ábráról, hogy nincs)

2021. márc. 8. 17:56
 2/2 anonim ***** válasza:

Vagy: az y=ax+b egyenletű egyenes az y-tengelyt a (0; b) pontban metszi, az x-tengely a (-b/a; 0) pontban metszi, ha a nem 0.

Ha a=0, akkor az egyenes párhuzamos az x-tengellyel.

2021. márc. 8. 18:04