Ezt az egyenletet hogy kell kihozni "h"-ra?


1/2*m*v0^2+m*g(h+x)=1/2*D*x^2


v0 = v (alsó index) 0


Igazából nem tudom, hogy hol kezdjem el.

Köszi aki segít :')


2021. márc. 9. 10:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak hogy ne írjak ki mindent:

A + mg(h+x) = B

mg(h+x) = B - A

h+x = (B-A)/mg

Innen már biztos menni fog.

2021. márc. 9. 10:21
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, nem gondoltam erre a kivonogatásra :D
2021. márc. 9. 10:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyenletrendezésnek hívják.


[link]

2021. márc. 9. 12:01