Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a feltételes reflex idegren...

Mi a feltételes reflex idegrendszeri alapja?

Figyelt kérdés

2021. márc. 11. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Google a barátod ha már a tankönyv nem az.
2021. márc. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

no offense, de az emberek azért írnak ide kérdéseket, hogy választ kapjanak rájuk, mert esetleg, ESETLEG, máshol nem találnak rá megfelelő választ.

szerinted én miért írtam ide ki? mit gondolsz róla?

2021. márc. 11. 09:48
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert lusta vagy és egyszerūbb ha eléd rakják a választ.
2021. márc. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem, nem vagyok lusta
2021. márc. 11. 10:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Feltételes reflexek: akkor váltható ki, ha egy megfelelő ingert adunk, és ezt az ingert többször ismételjük, azaz kondicionáljuk.

A feltételes reflex kialakításához mindig szükség van ép agykérgi funkciók meglétére, így az ezeket a területeket érintő agyi sérüléseknél a feltételes reflex nem alakítható ki.

A reflexeknek meghatározott idegrendszeri struktúrájuk van, amit reflexívnek nevezünk. A reflexfolyamatot a következő elemek alkotják:

1. ingerfelvétel

2. az inger felvétele után a létrejövő ingerület az agyi központba fut

3. az agyi központ az ingerületet feldolgozza

4. az ingerület az agyi központból az effektorszervhez fut

5. az effektorszerv működni kezd, azaz a mozgásválasz létrejön.

2021. márc. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!