Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Lehet 400 szoros nagyításban...

Lehet 400 szoros nagyításban medveállatkát látni mikroszkóppal?

Figyelt kérdés
Szeretnék mikroszkópot venni (ha ajánlotok azt megköszönöm kb 50,000 forint a keret) az a kérdésem hogy medveállatkát láthatok e 400 szoros nagyításban? Kérlek segítsetek

2021. márc. 15. 11:36
 1/1 Marci71 válasza:
Medveállatkákat igazából szabad szemmel is lehet látni, csak nehéz észrevenni. Nem kell nagy nagyítás a megfigyelésükhöz, ha jó szemed van egy kis szerencsével mohában nagyítóval is találhatsz ( szabad szemmel is látható de azért nagyítóval könnyebb megtalálni ). én már láttam szabad szemmel medveállatkát úgy hogy szeteromikroszkóppal néztem a mohát és megláttam rajta utána megnéztem szabad szemmel is. mikroszkóp alatt 100x nagyítással már elég részletesen megfigyelhetők. 400x nagyítás már a baktériumokhoz is elég, az nagy nagyítás , nem kicsi:) sokakat megtéveszt a játékmikroszkópokra írt nagyítás, de az nem reális , vagy csak hasraütésszerű ,vagy területi nagyítás ( tehát gyököt kell vonni belőle ). 400x-nál nagyobb nagyítás csak sejtszervek, csillók és hasonlók megfigyeléséhez kellhet, hobbi mikroszkóposnak kb. felesleges is.
2021. márc. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!