Valaki le tudná írni ezeket csökkenő sorrendben?


a) 1/4 kg; 15 dkg; 1/20 kg; 0,8 kg; 3/4 kg; 16 dkg; 6 dkg; 5/20 kg

b) 1/2 kg; 75 dkg; 0,4 kg; 3/25 kg; 3/4 kg; 0,80 kg; 4/5 kg; 875 g


törtekből 1-es vagyok és ez kész kell legyen sulikezdésig

AKI HELYESEN MEGOLDJA FELPONTOZOM!!

köszönöm!


2010. aug. 19. 00:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Dolgozatot írni, érettségizni, dolgozni is mi fogunk helyetted? Ha hülye vagy hozzá, tanuljad meg mégegyszer... Nevetésges...
2010. aug. 19. 00:50
 2/5 anonim ***** válasza:
ha törtekből egyes vagy, talán a számológép még megbírkózik a feladattal... pl 1/4=0,25. váltsd át a kilókat és a dekákat grammra, és tedd má' sorrendbe magadtól a számokat.
2010. aug. 19. 01:01
 3/5 anonim ***** válasza:
10%

A)

0,8 kg

3/4 kg

1/4 kg

5/20 kg

16 dkg

15 dkg

6 dkg

1/20 kg


B)

875 g

0,8 kg

4/5 kg

75 dkg

3/4 kg

1/2 kg

0,4 kg

3/25 kg

2010. aug. 19. 01:01
 4/5 anonim ***** válasza:
vagyis bocs, arra a mértékegységre váltsd, amiből a legtöbb szerepel, szóval mindkét sorban kg-ra
2010. aug. 19. 01:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Tanuld is meg ne csak lemásold!

1 kg=100dkg

1 dkg=10g

a)

1/4kg = 1kg : 4= 100dkg : 4 = 25dkg

15dkg=15dkg

1/20kg = 1kg : 20 = 100dkg : 20 = 5dkg

0,8kg = 80dkg (0,8*100=80)

3/4kg =3kg : 4= 300dkg :4 =75 dkg

16dkg =16dkg

6dkg = 6dkg

5/20kg = 5kg : 20 = 500 dkg : 20 = 25dkg


A másodikat próbáld meg egyedül(bár ez biztos nem így lesz :S De a te bajod lesz ha nem tudod)

2010. aug. 22. 11:47