Mi a fizika feladat megoldása?


Mekkora a külső hőmérséklet, ha a gázpalackot a 25 C-fokos lakásból kivisszük és közben a nyomásmérő 20%-os csökkenést mutat?


Valaki tudna segíteni?



2021. márc. 18. 12:33
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Nekem kicsit gyanús, hogy valamit nem jól csináltam, de ez jött ki:

(273,15+25)*(1-20/100)-273,15 = -34,63

2021. márc. 18. 12:45
 2/3 A kérdező kommentje:

#1 Még mindig jobb mint amit mi tudtunk beírni =D(semmit)

Köszi, ment a zöld pipa!

2021. márc. 18. 13:02
 3/3 anonim ***** válasza:

Térfogat, anyagmennyiség nyilván állandó, mert palackba van zárva a gáz, hőmérséklet és nyomás változik:


p1/T1 = p2/T2


p1/T1 = 0,8*p1/T2


T2 = 0,8*T1 = 0,8 * (273 + 25) = 238,4 K = -34,6 °C


Szóval jól számolt az első!

2021. márc. 19. 18:38