Fel_fedhetetlen kérdése:

Határozd meg a végtelen mértani sorozat összeget, ha a sorozat: -125, 25, -5 alakban van megadva. Esetleg valaki?

2021. márc. 18. 14:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát izé. Ebben a témában ez kb a legegyszerűb feladat.


Könnyen látható, hogy

q = -1/5


Ebből illetve a képletből meg egyből adódik, hogy

S = 1/(1-q) = 1 / (1-(-1/5)) = 5/6

2021. márc. 18. 15:15
 2/3 anonim ***** válasza:

S tulképp = azzal, amit az első írt, *a1 (S=a/(1-q))

Remélem, ez tiszta.... elvégre ha végtelen sorokat tanulsz, akkor a törtet egésszel műveletek zsigeri feladatoknak kell lenniük...

2021. márc. 18. 16:51
 3/3 anonim ***** válasza:

még meg kell szorozni az egészet az első elemmel.

-125*5/6 = -625/6

2021. márc. 18. 17:18