A fizikatanárunk kiadta hogy fogalmazzuk meg számokban egy átlagos macska átmérőjének az értékét köbfényévben. Tehát a kérdés adott, Hány köbfényév egy átlagos macska? Nem kaptunk semmiféle mellékletet, még csak egy Macska kerület-terület számítási képletet sem. Valaki tudna segíteni?
17/F
9. osztály.
2021. márc. 19. 14:52
1/3 anonim válasza:
Jézusom :D
Na jó... Vegyünk maine coon macskát, legyen jó nagy kandúr, 11 kg. Az emlősállatok sűrűsége kb. 1,1 kg/L, tehát az állat 10 liter (10^-2 m3) térfogatú. Egy fényév kb. 9,46 x 10^15 méter. A macska annyi köbfényév, ahányszor megvan benne az egy köbfényév:
10^-2 / (9,46 x 10^15)^3 = (1 / 9,46)^3 x 10^-47 = kb. 1,18 x 10^-50 köbfényév. Remélem, nem számoltam el magamat.
2/3 anonim válasza:
Most láttam, az átméröjét írtad, akkor viszont a köbfényév nem megfelelő mértékegység. Vagy a térfogatát adod meg köbfényévben (lásd fentebb), vagy az átmérőjét fényévben (bár ez elég hülye kérdés, ha a macska nem súlyosan elhízott, akkor nincs "átmérője").
3/3 anonim válasza:
#2: Szerintem a macska "átmérője" az a "derékbősége/pi", azaz a jó közelítéssel hengeresnek tekinthető testének átmérője, ami nem kórosan elhízott macska esetén is mérhető mennyiség - hacsak ki nem kaparja közben a szemed :) A köbfényév viszont tényleg nem jó mértékegység erre.