Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy macska köbfényéve? Fizika...

Egy macska köbfényéve? Fizika házi

Figyelt kérdés

A fizikatanárunk kiadta hogy fogalmazzuk meg számokban egy átlagos macska átmérőjének az értékét köbfényévben. Tehát a kérdés adott, Hány köbfényév egy átlagos macska? Nem kaptunk semmiféle mellékletet, még csak egy Macska kerület-terület számítási képletet sem. Valaki tudna segíteni?


17/F

9. osztály.



2021. márc. 19. 14:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom :D

Na jó... Vegyünk maine coon macskát, legyen jó nagy kandúr, 11 kg. Az emlősállatok sűrűsége kb. 1,1 kg/L, tehát az állat 10 liter (10^-2 m3) térfogatú. Egy fényév kb. 9,46 x 10^15 méter. A macska annyi köbfényév, ahányszor megvan benne az egy köbfényév:

10^-2 / (9,46 x 10^15)^3 = (1 / 9,46)^3 x 10^-47 = kb. 1,18 x 10^-50 köbfényév. Remélem, nem számoltam el magamat.

2021. márc. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Most láttam, az átméröjét írtad, akkor viszont a köbfényév nem megfelelő mértékegység. Vagy a térfogatát adod meg köbfényévben (lásd fentebb), vagy az átmérőjét fényévben (bár ez elég hülye kérdés, ha a macska nem súlyosan elhízott, akkor nincs "átmérője").
2021. márc. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
#2: Szerintem a macska "átmérője" az a "derékbősége/pi", azaz a jó közelítéssel hengeresnek tekinthető testének átmérője, ami nem kórosan elhízott macska esetén is mérhető mennyiség - hacsak ki nem kaparja közben a szemed :) A köbfényév viszont tényleg nem jó mértékegység erre.
2021. márc. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!