Tudnátok légyszíves a matek háziban segíteni? Nagyon nem értem


Matekból most vesszük ezeket az egyenleteket és van amikor kijön a jó megoldás de sajnos sokszor számolok rosszul :(


1.y+2x+4=0

2.2y-6x-2=0


Ha valaki tud segíteni azt nagyon szépen köszönöm!



2021. márc. 22. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

Az 1. egyenlet kétszeresét kivonod a másodikból.

-10x-10=0

x=-1


y-2+4=0

y=-2

2021. márc. 22. 17:37
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Két megoldási mód is van, az egyiket ismertetem. Az 1. egyenletből kifejezed y-t:

y = -2x - 4

A 2. egyenletben ezt fogod használni:

2(-2x - 4) - 6x - 2 = 0

-4x - 8 - 6x - 2 = 0

-10x - 10 = 0

10x = -10

x = -1

Most visszamész oda, ahol kifejezted y-t:

y = -2x - 4 = 2 - 4 = -2

2021. márc. 22. 17:39
 3/4 A kérdező kommentje:

E példa szerint kell megcsinálni


1.y+x=5 2.y-2x=-4

y=5-x y=-4+2x

5-x=-4+2x

x=3


y kiszámítása: Kiválasztjuk az egyik egyenletet és azzal kiszámítjuk az y-t


1.y+3=5 L(3/2)

y=2

2021. márc. 22. 17:45
 4/4 A kérdező kommentje:
2-es! Nagyon szépen köszönöm! És neked is első! :)
2021. márc. 22. 17:47