Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy olyan segítségét kérem...

Pásztor mónika bogi kérdése:

Egy olyan segítségét kérem aki érti az ilyen kevés adattal rendelkező szöveges feladatot is meg tud oldani. Létezik ilyen ember?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most is kaptam egy szöveges feladatot.

Így hangzik: Egyféle virágcsokor elkészítése nekünk 2340 forintba kerül. Ebbe benne van a beszerzési ár,(1600 forint) plusz az összes költségünk. Ha nettó áron 2600 forintért értékesítjük, mennyi lesz az árrés és mennyi a nyereség? Hány forint lesz a csokor bruttó ára? Hány forint a legalacsonyabb eladási ár, amellyel még nem veszteséges az eladás?

A bruttó árat meg az összes költséget kiszámoltam, de itt leragadtam, mert nincs több adatom.

Összes költség: 2340-1600=740 forint

Bruttó ár: 2600x1,27=3302 forint



2021. márc. 24. 18:54
 1/2 anonim ***** válasza:
49%
Hát ez valami kereskedelmi matek, bocsi ebbe nem tudok segíteni
2021. márc. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amiket eddig kiszámoltál, szerintem nem kell semmire.

Az árrés a nettó eladási ár és a nettó beszerzési ár különbsége. A nyereség feltételezem a nettó eladási ár és az elkészítési ár különbsége.

A legalacsonyabb ár, amivel még nem veszteséges pedig a 2340*0,27.


Nem garantálom, hogy minden jó, szóval nézd át. Gimibe jártam, nem voltak szakmai tárgyaim, de ez tűnik logikusnak.

2021. márc. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!