Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kombinatórika: variációk,...

Kombinatórika: variációk, kombinációk műveletei?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy fontos kérdésem ugyanis nem értem sajnos és szabályt nem írtunk, könyvben nem kapom meg + a házifeladatot szeretném érteni.


Ha van például egy olyan permutációm ami így néz ki, hogy 5!2!-6•5!/3!2! (minden van törve a 3!2!-el). Itten én nem értem azt, hogy bontsam fel mindegyiket 2!-re és majd kiemelem akkor azt, de nagyon csúnya eredmény jött ki ehhez, szóval nem hiszem. A kérdésem az lenne, hogy ott van egy kivonás de én szabad egyszerűsítsem a kettő 2! pl?


Vagy még van egy kérdésem: 6!+3!=9!? Rendesen végezhetek velük műveletet így? De például osztani muszáj a kisebb tagot a nagyobb tagból kiemeljem mindig? És szorozni akkor szabad ? például 2!•6!=12!, mert 6•2=12?



2021. márc. 26. 14:59
 1/3 anonim ***** válasza:

A második kérdésedre a válasz az, hogy nem.


Úgy tűnik, hogy Te semmit nem tudsz ebből a témában. A kerdezeshez is kell valamit tudni.

2021. márc. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Minden kérdésedre megkapnád a választ, ha értenéd rendesen a faktoriális fogalmát. n! = a számok szorzata 1-től n-ig.


A számok szorzata egytől hatig meg a számok szorzata egytől háromig egyenlő egytől kilencig a számok szorzatával?

A számok szorzata egytől kettőig szorozva egytől hatig a számok szorzatával egyenlő egytől tizenkettőig a számok szorzatával?

valami*2! - valamiMás*2! = 2!(valami*valamiMás) ?

2021. márc. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Képzeld tudok valamit, csak nem értettem ezek úgy működnek-e mint a rendes törtek. :/
2021. márc. 29. 15:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!