Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Lázár Ervin A kút című műve...

Lázár Ervin A kút című műve miről szól?

Figyelt kérdés

2021. márc. 27. 09:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire lusta vagy, egy google keresésre sem futja?
2021. márc. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem találtam róla semmit:(
2021. márc. 27. 09:32
 3/8 anonim ***** válasza:
2021. márc. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


valószínűleg nem fogod megtalálni a leírását, mert ez egy rövid kis mese. gyorsabb ha elolvasod (nem szemétkedésből írom, csak tényleg, az ilyen nagyon rövid meséknek és novelláknak nem szoktak összefoglalót írni, mert az maga majdnem olyna hosszú lenne mint a rendes szöveg)

2021. márc. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Elolvastam.

Bölcsész-tanár végzettséggel mondom, hogy nem értem, miért adnak ilyen olvasmányt. Ehhez rengeteg háttér infó kellene, továbbá a szöveget is nehézkes néhol értelmezni. (Én a MEK-en olvastam, ott a tagolás nem túl jó.)

Kérdező, hány éves vagy? Mennyit tanultatok a 2. VH utáni Mo. történelméről?

2021. márc. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonymousreview60 ***** válasza:

#5:+1

Kérdező: Tényleg nem fogod érteni a dolgot, ha a 2. világháború utáni földosztásról, beszolgáltatásokról és a tsz-ek (termelőszövetkezet, kolhoz) alapításáról nem tudsz semmit. Olvass utána. 15 perc alatt megtudod, ami kell.

Nagyon sok - tudatlan, mint Gyula a történetben - paraszt nagyon oda-vissza volt a földosztástól, de aztán kaptak egy jó nagy pofont a kommunistáktól. És közben volt 1-2 ilyen elmeroggyant, mint Gyula, aki a széllel szemben pisilt. Ráadásul a felesége várandós volt, ez az észlény meg lement a kútba. A zseni.

2021. márc. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
8-ba járok, most tanulunk Lázár Ervinről, ezt meg feladták házinak. Töriből már tanultuk a vh utáni időszakot, csak hát sok nem maradt meg belőle.:(
2021. márc. 27. 10:43
 8/8 anonymousreview60 ***** válasza:

Ebből indulj ki: [link]

Ez nem nyolcadikosoknak való olvasmány, de némi erőfeszítéssel teljesíthető.

Egyébként párhuzamot mutat Móricz(?) Barbárokjával. Ráadásul van erkölcsi mondanivaló is. Ha igazolod, hogy elolvastad, akkor segítek.

2021. márc. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!