Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan jön ki ez a képlet?

Hogyan jön ki ez a képlet?

Figyelt kérdés

[link]

valaki le tudná vezetni, hogy jön ki ebből: (a*tˇ2)/2 ez: 1/2(a*tˇ2)?

A könyv szerint mindkét képlet ugyanannak a háromszögnek a területét határozza meg. Megpróbáltam átrendezni az első képletet, de más jött ki mint ami a könyvben van.



2021. márc. 27. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a problémát. A két felírási mód ugyanaz, ekvivalens egymással. Mindegy, hogy 1/2-vel szorzol, vagy 2-vel osztasz, ugyanazt jelentik. Az osztás a reciprokkal való szorzásnak felel meg, kb. általános 4. osztályban tanultuk.
2021. márc. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg a jobb átláthatóság kedvéért érdemes ilyenkor zárójelezni:

(1/2)*(a*tˇ2)

2021. márc. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Így zárójellel már átlátom, bár anélkül is észre kellett volna vennem, hogy az 1/2 szoró a tˇ2re is vonatkozik
2021. márc. 27. 14:37
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez néha tényleg zavaró, megtévesztő tud lenni, én is futottam már bele nem egyszer ebbe a problémába :) A zárójelezés egy nagyon jó mankó. Ha a zárójelezést nem találták volna fel, akkor még a talajt se hagytuk volna el, nemhogy a Marsra készülnénk :D
2021. márc. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!