Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezt a matematika (statisztika)...

Nopeman114 kérdése:

Ezt a matematika (statisztika) feladatot hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés

Az érettségin a héttagú csoportból mindenki nagyon jól teljesített. Kovács tanár úr a következő módon közölte az eredményekettanítványaival:


-A legkisebb pontszámú dolgozat csak 17 ponttal lett rosszabb, mint a legnagyobb pontszámú.


-A legkisebb és a legnagyobb pontszámú dolgozat pontszámainak mértani közepe 72, mely pontszám egyébként kétszer is szerepel az eredmények között.


-A pontszámok egyetlen módusza 75.



2021. márc. 28. 11:49
 1/2 anonim ***** válasza:

72-ből 2db van.

75-ből pedig akkor minimum 3-nak kell lennie, mivel a módusz a leggyakoribb érték.

Tételezzük fel, hogy a 75 a legnagyobb szám, ebből kivonva a 17-et, megkapjuk a 63-at, a legkisebb pontszámot.


A 7 pontszámból már tudunk 6-ot. Ennek a 6 számnak megnézném a mértani közepét, és utána próbálkoznék számokkal és amelyikkel kijön a 72, az a 7.szám.


(3-as vagyok matekból, tehát, ha valamit rosszul írtam, hibát találtok, kérlek javítsatok ki, ez az én saját gondolatmenetem, én így csinálnám)

2021. márc. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 curiousgeorge09 ***** válasza:
100%

Szia!


A legkisebb (k) és legnagyobb (n) különbsége ismert: n-k=17

A mértani közepük is ismert: (n*k)^0.5=72

Az egyenlőség-rendszert megoldva: k=64, n=81 (feltéve, hogy a pontszámok nem lehetnek negatívak, márpedig nem lehetnek, mert ha a legkisebb és legnagyobb is negatív lenne, akkor nem lehetne 75 és 72 pontos dolgozat, ami pedig van.)


Vagyis két dolgozat pontszáma megvan: 64 és 81

Emellett tudjuk biztosan, hogy van 2 db. 72 pontos dolgozat. 7-ből 4-et tudunk.

A maradék 3 dolgozat csakis 75 pontos lehet, hiszen 75 a módusz, azaz ez fordul elő legtöbbször a sorozatban, így több kell hogy legyen belőle, mint 72 pontosból, amiből 2 van.


Tehát: 64, 72, 72, 75, 75, 75, 81


Szép napot!

2021. márc. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!