Egy épület alapját 400 N/cm 2 nyomásra

méretezték. Falazata 12 m hosszú, 45 cm széles, 22 m magas. A tégla

sűrűsége 1,5 g/cm 3 .

Kibírja-e az alap a fal nyomását?

Amikor kiszámoltam 3300 Pa jött ki, de az kevésnek tűnik.



2021. márc. 29. 16:11
 1/1 anonim ***** válasza:
53%

A fal térfogata 1200 * 45 * 2200 = 118 800 000 cm³

Tömege másfélszer ennyi, azaz 178 200 000 g = 178 200 kg

Súlya 10-szer ennyi: 1 782 000 N

Az alap: 1200 * 45 = 54 000 cm²

A nyomás tehát 1 782 000 N / 54 000 cm² = 33 N/cm²

Ez jóval alatta van a megengedett nyomásnak.

2021. márc. 29. 16:22