William E. Hick angol pszichológus szerint ha egy döntéshelyzetben azonnal kell választani 𝑛 előre ismertetett és egyformán valószínű lehetőség közül, akkor a döntés meghozatalához szükséges reakcióidő (másodpercben) arányos az (𝑛+1) kettes alapú logaritmusával. Ezt az információt manapság például weblapkészítők használják, amikor a weblapon elhelyezett linkek számáról kell dönteni.

Egy kísérlet eredményeit elemezve a kutatók azt találták, hogy a reakcióidő jó közelítéssel a T(n)=0,15log2(n+1) összefüggés szerint függ a lehetőségek számától. Legfeljebb hány választási lehetőséget kínáljunk fel, ha azt akarjuk, hogy a döntéshozáshoz a modell szerint szükséges idő ne legyen több, mint fél másodperc?



2021. márc. 30. 13:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

0,5 = 0,15 * log₂(n+1)

3,33 = log₂(n+1)

==> 2^3,33 = n+1

10,1 = n+1

n = 9,1

Ennyi lehet a választási lehetőségek maximális száma, azaz gyakorlatilag 9.

2021. márc. 30. 13:19
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. márc. 30. 13:31