Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segít nekem nyelvtanban...

Valaki segít nekem nyelvtanban elemezni ?

Figyelt kérdés
[link]

#elemzés #Mondtadszók
2021. ápr. 4. 00:49
 1/8 anonim válasza:
51%
Ne itt irasd meg a házidat légyszíves.
2021. ápr. 4. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Csináld meg amit tudsz és max majd kijavítjuk. Ne várd el hogy valaki teljesen megcsinálja helyetted főleg úgy hogy ez egyáltalán nem az a nehéz kategória ahogy átolvastam a mondatokat. Valahova gondolom le van írva a könyvben hogy mikor mi az adott szó ha azt átolvasod meg figyeltél órákon (mivel gondolom nem most kezdtétek) akkor simán meg lehet csinálni valameddig az alapján is.
2021. ápr. 4. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez ismétlés már 2 éve vettük utoljára már nem emlékszem hogy vannak a jeloleseket csak az állítmányt és az alanyt tudom és interneten sem találom hogy mit hogyan jelölünk és ezek a régi könyvemben vannak ami már nincs meg
2021. ápr. 4. 10:39
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor legalább valaki írja le kérlek a jelöleseket tárgyat meg ezeket hogyan jelöljük
2021. ápr. 4. 10:42
 5/8 anonim ***** válasza:

A jelölések:

Állítmány: dupla, egyenes vonal, ágrajznál "Á"

Alany: szimpla, egyenes vonal, ágrajznál "A"

Tárgy: szaggatott vonal, ágrajznál "T"

Határozók: egy hullámos vonal, elé kisbetűvel a határozó fajtája pl.: helyhatározónál kicsi "h", ágrajnál ugyanennél "Hh"

Jelzők: pontozott vonal, elé írva a pontos fajta kezdőbetűje, pl.: birtokosjelző: Jbi (ágrajznál is)

2021. ápr. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi
2021. ápr. 4. 11:31
 7/8 A kérdező kommentje:

Ennél a 2 mondanál mi az alany és állítmány

Szeretném meghallgatni ezt a dalt az iskola énekkarának előadásában is.


Annál az utcánál, a harmadiknál, forduljatok a bolt mellett jobbra.

2021. ápr. 4. 13:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Rég volt már nyelvtanom úgyhogy nem biztos hogy jó de szerintem az 1.-nél a szeretném a 2.-nál pedig a forduljatok
2021. ápr. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!