Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A művészetek értékelésében az...

A művészetek értékelésében az érzékelés vagy a szimbolizmus megértése a fontosabb?

Figyelt kérdés
Rajz órára kell egy minimum három oldalas beadandót írni róla, eddig egy oldal sikerült, még azt se tudtam eddig eldönteni melyik mellett érveljek. Van valakinek valamilyen ötlete a témában? Nem kérek regényeket, egy egyszerű mondat is elég lenne, hogy beindítsa a gondolatmenetem.

2021. ápr. 4. 14:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Elég rég óta foglalkozok művészettel, művészeti egyetemet végeztem és ennek ellenére nem teljesen értem mire gondolt a tanárod:D Nem fejtette ki kicsit jobban, hogy mire kíváncsi?
2021. ápr. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából két dolog mellett vagy ellen kellene érvelni, az egyik az, hogy az érzékszerveinkre hatás a lényegesebb (gondolom itt a kinézetre gondol), vagy a mögöttes tartalma egy adott alkotásnak.
2021. ápr. 4. 19:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Oké, így már értem:)

Mivel erről nem igazán lehet objektíven írni azt kéne megtalálni, hogy te melyik felé hajlasz és miért. De előtte írhatsz egy áttekintést a különböző művészeti irányzatokról, hogy melyikben hogy figyelhető meg a két fogalom kölcsönhatása. Mert szerintem ezek nem teljesen ellentétes, egymástól elválasztható fogalmak, mindenképp összefüggésben vannak, hol szorosan, hol kevésbé. Akár olyan is lehet, hogy egyáltalán nincs mögöttes tartalom, de olyan is, ahol a kinézet teljes mértékben egy gondolat megtestesítése. El lehet gondolkodni azon, hogy milyen "mögöttes tartalmak" jelentek például meg a történelem során és azoknak milyen összefüggése van a kinézetükkel. Persze nem kell az összes irányzatról írni, válassz ki párat, amit érdekesnek tartasz ebből a szempontból, amiről tudsz valamit írni. Én ajánlanám neked esetleg a dadaizmust, ready made-eket főleg, pop art-ot, op art-ot, impresszionizmust, expresszionizmust, valami 19. század előttit is, mert az jól szembeállítható a korábbiakkal, esetleg a reneszánszot.

Aztán ha ez megvan, átrágtad a témát magadban is, akkor jöhet a személyes része, mert erről a témáról nem lehet teljesen objektíven írni. Ha voltak esetleg művészeti alkotások, amik hatással voltak rád, akkor mi fogott meg bennük? Próbálod-e megfejteni a "jelentésüket", érdekel-e egyáltalán? Kivált-e belőled érzéseket? Ha igen, akkor mit és szerinted ezek az érzések a vizuális hatás miatt jelentek meg, vagy egy esetleges mögöttes gondolat váltotta ki őket?

Remélem tudtam segíteni, sok sikert!:)

2021. ápr. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, nagyon sokat segítettél!
2021. ápr. 5. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!