Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy kerül elő Veronka jegygyű...

Hogy kerül elő Veronka jegygyűrűje?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 5. 13:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha elolvasnád a művet, akkor kiderülne...

Egyébként 2 perc alatt meg lehet találni az eredeti műben is:


"Sokáig keresték a gyűrűt, de hiába. Csakhamar odajött a tisztelendő úr is. (Hallja maga, Gyuri, ne szóljon ám a bátyámnak az esernyő felől. Nem, szívem, sohasem szólok.) A tisztelendő úr jól összeszidta Veronkát. No, te rossz jószág, hát illik az? Hol jártál? Hogy meg voltunk ijedve. Ugye valami lepke után futottál?


- Inkább előle futottam, de megfogott.


- A lepke?


- Ez a csúnya, nagy lepke.


A tisztelendő úr megértvén, amennyit érteni engedtek, maga is a gyűrű kereséséhez látott, de kereshetnék azt akár ítéletnapig, ha hírét nem veszi Gongoly uram s oda nem cammog a nagy potrohjával, melyet kevélyen verdesett a dohányzacskó báránykörmös sallangja.


Veronka már akkor kétségbe volt esve a gyűrűért.


- No, no - szólt a glogovai nábob, megcsóválván fejét, melyen a hosszú ősz haj fésűvel volt hátul fölfogva. - Ne tessék búsulni, kisasszonyka, majd megtalálja Gongoly bátyja. Az bizony megtalálja. Mert módja van annak. A misézés is más, ez is más. Egy óra múlva leborotváltatom a füvet a kaszásokkal.


Bár a fű nem volt még kétujjnyi se (hiszen csak két hét előtt hordták be a szénapetrencéket), mégis beállította Gongoly uram a kaszásokat, s az egyik kasza alatt csakugyan megpendült, előcsillant a kis aranykarika, mely másnap már ott fénylett a Veronka ujján. A gavallér Gongoly rétjéről fennmaradt azóta a csodálatos esemény emléke, hogy egy esztendőben háromszor kaszálták, amivel minden glogovai ember eldicsekszik, ha a határ minéműségét becsmérlik az idegenek."

2021. ápr. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igazából nemrég olvastam a könyvet de ezt teljesen elfelejtettem.

Köszönöm szépen!

2021. ápr. 5. 14:34
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha viszont nemrég olvastad, akkor tudnod kellett volna, hogy a mű végén keresik a gyűrűt, és utána tudtál volna nézni... Én évekkel ezelőtt olvastam, és tudtam, hogy valahol a végén kell lennie.
2021. ápr. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!