Egy gépkocsi 10m/s kezdősebességről 72,5m úton gyorsul fel 19m/s sebességre. Mekkora volt a gyorsulása? Mennyi ideig gyorsult?


Az én számításom alapján, 3,7s jött ki az időre a gyorsulás és a négyzetes úttörvény egyenletrendszeréből.


Feladat megoldásában 5s illetve 1,8m/s^2 szerepel gyorsulás nagyságának. Sajnos nem igazán jutok el a megoldáshoz semmilyen módszerrel. Éppen ezért kérem ha lehetséges részletezné megoldását? Köszönöm!



2021. ápr. 5. 21:33
 1/2 Mojjo ***** válasza:
76%

Egyenletes gyorsulásnál az átlagsebesség a kezdősebesség és a végsebesség számtani átlaga, ez esetben (10+19):2 = 14,5m/s. 72,5 métert tett meg ekkora átlagsebességgel, azaz az eltelt idő t=s/v-ből 72,5/14,5 = 5s.

5 másodperc alatt 9m/s-ot gyorsul, ebből a gyorsulás 9/5 = 1,8 m/s^2.

2021. ápr. 5. 21:50
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sokat segített!!
2021. ápr. 5. 22:31