Tudtok-e segíteni ebben az egyenletben?


Sziasztok! Nem tudom, hogy ezt hogy kell megoldani, kérlek Benneteket segítsetek!


Egy téglalap egyik oldala 2cm-rel rövidebb a másik oldalnál.

Kerülete hatszorosa a hosszabbik oldalnak.

Mekkora a téglalap,hosszabbik oldala?



2021. ápr. 7. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:

szia!

próbáltam kiszámolni, viszont mindig negatív szám jött ki (ha szeretnéd leírom hogyan lehet kiszámolni)

nincs megoldás szerintem, mivel a kerület a hosszab oldal hosszának nem lehet a 6szorosa, ha téglalapról beszélünk. gondolj bele K=2szor hosszabb oldal+2szor rövidebb oldal, szóval a rövidebb oldalnak hosszabbnak kéne lennie a hosszabbnál ahhoz hogy kijöjjön.

2021. ápr. 7. 10:29
 2/5 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm szépen!

Nekem is mínusz szám jött ki, akárhogy próbáltam😪

De ha esetleg le tetszene írni, hogy Ön hogy csinálta, azt megköszönném!

2021. ápr. 7. 10:30
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

rövidebb oldal: x

hosszabb oldal: x+2


K=2x+2(x+2)=2x+2x+4=4x+4


4x+4=6(x+2)

4x+4=6x+12 /-4x

4=2x+12 /-12

-8=2x

-4=x


remélem nem írtam el :)

2021. ápr. 7. 10:35
 4/5 A kérdező kommentje:

Pontosam ugyanígy csináltam😂

Köszönöm szépen!!!

2021. ápr. 7. 10:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Szívesen🥰
2021. ápr. 7. 10:39