Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mivel jelöljük a függvényt? A...

Mivel jelöljük a függvényt? A) Az abc nagybetűivel B) Bármivel jelölhetjük C) Az abc kisbetűivel

Figyelt kérdés
Szerintem a C a jó válasz.

2021. ápr. 12. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
f(x) g(x)... vagy ráírod a hozzárendelési szabályt.
2021. ápr. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem B)
2021. ápr. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
Első vagyok. A válaszom alapján B.
2021. ápr. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
barmivel lehet en ugy tudom
2021. ápr. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Kis és nagybetűvel is lehet.
2021. ápr. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%

Általában latin kisbetűket szoktunk használni, de a matematika nem idegenkedik a latin nagybetűktől sem (például F(x) alatt szoktuk érteni az f(x) primitív függvényét). De van példa görög nagybetűre is, például a 'Gammma'(x) függvény a faktoriális általánosítása, de ott van a Poisson-eloszlásfüggvény is, amit 'phi'(x)-szel jelölnek.

A programozásban előfordul az is, hogy egy függvényt (utasítást) szavakkal jelölnek, de erre a mindennapi életből is lehet példát mondani; ha elmész egy étterembe, akkor például az Étlap(x) függvény azt mondja meg, hogy az x ételnek mi az ára.

Ezek alapján a kérdésre a válasz a B lenne, vagyis inkább az, mint a másik kettő, de ez sem teljesen igaz; önmagukban a számokkal nem szoktuk jelölni a függvényeket, például olyan függvény nincs, hogy 6(x), illetve ha valaki van annyira perverz, hogy így jelölje a függvényeket, akkor ez is egy megoldható dolog, csak vannak jobb jelölési módok is. Illetve ha lehetséges, akkor a változó betűjét nem használjuk függvpnyjelölésre, például az x(x) függvény eléggé félreérthető.

2021. ápr. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Baluba ***** válasza:
B. Bármivel jelölhetünk függvényt, akár szavakkal is, esetleg görög vagy héber betűkkel.
2021. ápr. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!