Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki tud mondani jelzős...

Valaki tud mondani jelzős kifejezéseket a Himnuszból?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 12. 10:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%

Nincs meg a vers? Linkeljük neked online verzióban?


Olvasd el itt a leírást a jelzők fajtáiról:

[link]


Utána szépen végigolvasod a himnuszt, és a megfelelő kérdőszavak segítségével önállóan is megtalálod a jelzős kifejezéseket.

2021. ápr. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
"Hily a hazA"
2021. ápr. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
jó kedvvel, védő kart, bal sors, víg esztendő, szent bércére, szép hazát, stb., stb.!!!
2021. ápr. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#3 köszönöm szépen!
2021. ápr. 12. 12:13
 5/11 A kérdező kommentje:
#1 miért vagy itt ha nem segítesz?:/
2021. ápr. 12. 12:14
 6/11 anonim ***** válasza:

Ööö..... te nem vagy tisztában a segítség fogalmával!


Én segítettem!


Az nem segítség h valaki írna meg HELYETTED a házit!

2021. ápr. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem segítettél!
2021. ápr. 12. 13:37
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezek szerint funkcionális analfabéta vagy!


Megmondtam, hogyan tudod előkeresni a jelzős szerkezeteket a Himnuszból.

Ha ez neked nem segítség, akkor a hiba nem az én készülékemben van....


Egészen világos, hogy az nem merted kiírni, hogy "légyszi csináljátok meg a házi feladatomat".

2021. ápr. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szerintem mi már találkoztunk(sajnos)

Érdemes lenne elhagynod az oldalt mert akkor sem jutottam veled előrébb és most sem,csak kötekedsz...Mindenkinek azt írod hogy funkcionális analfabéta?Ideje lenne már váltanod valami jobbra!(tanács de ajánlom figyelmedbe a megfogadását)


ugyanitt:valaki légyszíves megcsinálná a házi feladatomat?

2021. ápr. 12. 22:58
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyébként ha funkcionális analfa béta is lenne? Miért baj az? Nem érthet mindenki mindenhez. Nem lehet mindenki olyan okos mint te "kedves" #8-as, és gyanítom #6-os ,és #1-es is. Miért baj az például ha egy atom fizikus nem ért az agy sebészethez. Vagy ha például egy fogorvos nem tud autót szerelni. Pedig diplomája van. Vagy akár egy építész, lehet hogy nem tud olyan jó ételeket főzni mint egy szakács. Ez baj lenne? Mert a válaszodból nekem úgy tűnik.

Hogy a kérdezőnek is írjak:

"Isten, áldd meg a Magyart..."

Ebből a Magyart nyugodtan veheted jelzőnek, mert lassan ebben a kifejezésben használják, persze negatív értelemben. Tehát ha valamiről/valakiről rossz véleménnyel vannak akkor szinte biztos hogy ez a jelző előkerül. Sajnos ez a legújabb divat. Szidni a saját nemzetünket.

2021. ápr. 13. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!