Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » (Az Anjouk gazdaságpolitikája)...

Valaki 34. kérdése:

(Az Anjouk gazdaságpolitikája) Miért volt fontos az aranyforint bevezetése? Mi a kapuadó? Mi a bányabér? Milyen céllal jött létre a visegrádi királytalálkozó?

Figyelt kérdés

Erre a pár kérdésre kérlek valaki válaszoljon, nagyon fontos és sürgős lenne


Köszönöm!!



2021. ápr. 12. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Hát ha annyira fontos, esetleg nyisd ki a tankönyved, és olvasgass!
2021. ápr. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia, köszönöm a választ, de a könyv úgy szar ahogy van, végig olvastam mielőtt segítséget kértem volna. De a kérdésekre nincs válasz:)
2021. ápr. 12. 15:42
 3/5 anonim válasza:
71%

Nem tudom még időben vagyok-e, de tessék itt van. Mi egy órával korábban vettük. És mi nem használjuk a tk-t.


Miért volt fontos az aranyforint bevezetése?

Új arany forint 1325-től a velencei arany mintájára. Gondolom azért mert ekkoriban Mo. első volt az arany bányászatban és jobban megérte.

Mi a kapuadó?

Mivel Károly elesett a kamara hasznától, (=évenkénti pénzbeváltásért fizetett illeték) új adót vezetett be. Ez a kapuadó. Ami azt jelenti, hogy kapunként kell fizetni.

Mi a bányabér?


Itt nem tudom pontosan mire gondolsz... A bányareform után milyen módon bányásztak? Mi az az urbura? Meg ilyenek? xdd


Milyen céllal jött létre a visegrádi királytalálkozó?

Hogy Bécset (mivel árumegállító joga volt) elkerülő utat hozzanak létre. (Ami amúgy nem jött össze.) Részt vett rajta a Magyar-,Cseh- és Lengyel király. (Ma a ,,visegrádi négyek" gyakorlatilag csak egy kicsit bővebben) Ezen kívül megegyeztek, ha (Lokietek)Kázmér gyermektelen (ő Lo. királya) Lajos (Károly legidősebb fia) örökli a lengyel trónt.

2021. ápr. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen<3 <3 <3
2021. ápr. 12. 18:05
 5/5 anonim válasza:
Nincs mit!! <3
2021. ápr. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!