tudom nem szép dolog, viszont valaki megtudná csinálni? akárhogy próbálom nem tudok logikusan gondolkozni

aki tudna segíteni, nagyon megköszönném!

feladatok:

1. (2 pont)

Hányféleképpen lehet egy 10 fős társaságból egy elnököt és egy titkárt választani? Megoldását indokolja!

2. (2 pont)

A 9.B osztály létszáma 32 fő. Közülük először egy osztálytitkárt, majd egy titkárhelyettest választanak. Hányféleképpen alakulhat a választás kimenetele?

3. (2 pont)

Hány olyan háromjegyű szám képezhető az 1, 2, 3, 4, 5 számjegyekből, amelyikben csupa különböző számjegyek szerepelnek?


2021. ápr. 15. 22:02
 1/2 anonim ***** válasza:

1) 10*9=...


2) 32*31=...


3) 5*4*3=...

2021. ápr. 15. 23:01
 2/2 krwkco ***** válasza:

Indokolni pedig úgy kell, hogy ha van n db különböző valami (ember, tanuló, számjegy) és ki kell közülük választani kettőt vagy hármat nem felcserélhető szerepekre, akkor az elsőt n, a másikat n-1, a harmadikat n-2 féleképpen lehet kiválasztani. Ha megvan a két választás, akkor minden eset különböző lesz, ezért az összes eset száma a választási lehetőségek szorzata.

Vagy elég annyit mondani, hogy ez ismétlés nélküli variáció és ennek ez a képlete.

2021. ápr. 15. 23:39