2021. ápr. 16. 00:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%

Ez így elég értelemtlen kérdés. Mi az hogy "mennyi"? Ezer féle alakban lehet felírni ezt a kifjezést. Pont annyi, mint 2*0,5*(x+2x+1)^2 Ezzel most segítettem?

Vagy ez egy egyenlet, és lemaradt az =0? Jó lenne ha normálisan megfogalamzva tennéd fel a kérdést, akkor talán tudnánk segíteni.

2021. ápr. 16. 00:18
 2/14 anonim ***** válasza:
12%

Bontsd fel a zárójelet és a másodfokú megoldóképletet használva oldd meg a feladatot:

(x+2x+1)*(x+2x+1)


De ha ügyes vagy, akkor a két "x"-es tagot előtte akár össze is vonhatod.


Ha még ügyesebb vagy, akkor kihagyod a tagonkénti beszorzást, mert alkalmazod rá a tanult azonosságot.


És ha még ennél is ügyesebb vagy, akkor az egészet hagyod a p.-ba, mert ránézésre látható a gyöke. :)

2021. ápr. 16. 00:24
 3/14 DeMoR ***** válasza:
26%

[link]


(a+b+c)^2 = a^2 + b^2 + c^2 + 2ab + 2ac + 2bc


(x+2x+1)^2 = x^2 + 4x^2 + 1 + 4x^2 + 2x + 4x =

= 9x^2 + 6x + 1 (másodfokú egyenlet)


[link]


(a behelyettesítéshez --> a=9 ; b=6 ; c=1)


x1= -(1/3) ; x2= -(1/3)


x= -(1/3)

2021. ápr. 16. 00:30
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Lehet én vagyok a hülye, de miért mindeki a gyököt számolja itt ki? A kérdés a kifejezés értékére vonatkozott, nem az x-re.
2021. ápr. 16. 00:34
 5/14 anonim ***** válasza:
45%
(3x+1)^2=9x^2+6x+1
2021. ápr. 16. 00:48
 6/14 A kérdező kommentje:
4-es, nem vagy hülye. :d
2021. ápr. 16. 07:45
 7/14 anonim ***** válasza:
47%
A #5 a jó megoldás,mert x+2x=3x.
2021. ápr. 16. 07:54
 8/14 anonim ***** válasza:
52%

(x+2x+1)^2=(x+2x+1)*(x+2x+1)=x^2+2x^2+x+2x^2+4x^2+2x+x+2x+1


=9x^2+6x+1 ami tovább egyenlő (3x+1)^2 amit már feljebb is írtak

2021. ápr. 16. 08:39
 9/14 DeMoR ***** válasza:
57%
Akkor 4-es, miért nem mondod meg, hogy mennyi? Vagy hogy hogyan is kell számolni? (Őszintén kiváncsi vagyok, mert már zavar!)
2021. ápr. 16. 08:51
 10/14 anonim ***** válasza:
53%
#4 Hát ezt jól megmondtad! És látom mindenkit jól lepontoztál mellé. Gratulálok, így tovább!
2021. ápr. 16. 09:43
1 2