valaki kosarazik. dobásainak 3/8-ad része talált. hány kosarat dobott bence, ha kb 48 alkalommal célozta meg.



januári havi jövedelmének 1/5-öd részét fizette villanyszámlára. mennyi volt a havi jövedelme, ha a számla 9500 ft?



egy szög belső szögeinek aránya 2:3:5:8. mekkorák a szögek külön?



egy kerékpáros egyenletesen haladva 5 perc alatt 2,4km-t tesz meg. hány km-t tesz meg 17 perc alatt?



2021. ápr. 21. 10:22
 1/2 anonim ***** válasza:

1) 18


2) 5*9500


3) értelmetlen kérdés


4) x/17=2,4/5

2021. ápr. 21. 10:27
 2/2 anonim ***** válasza:

1. x = 3/8 * 48

2. 1/5 x = 9500 Ft

3. Egy szögnek nincsenek belső szögei, értelmetlen a kérdés. Valószínűleg négyszögre gondolsz.

4.

5 perc alatt: 2,4 km

1 perc alatt: 2,4 / 5 km

17 perc alatt: 2,4 / 5 * 17 km

2021. ápr. 21. 10:28