!!SOS!! Sziasztok el akadtam a matek házimban valaki segítene? Nagyon sűrgős !!


Három tálcán összesen 172 db sütemény van. Az elsőn 32-vel több, mint a másodikon, a

harmadikon pedig kétszer annyi, mint a másodikon. Hány süti van külön-külön a tálcákon?



2021. ápr. 21. 21:56
 1/7 anonim válasza:
Szia segítek akkor:
2021. ápr. 21. 22:06
 2/7 anonim ***** válasza:

Az első tálcán lévő sütik számát jelölje X!

Ekkor a második tálcán lévő sütik száma: X-32

Hasonló módon, a második tálcát alapul véve fel kell írnod a harmadik tálcán lévő sütik számát is X segítségével kifejezve.

A három mennyiség összege 172. Az így kapott egyenletet megoldod, így megkapod X értékét.

Ezután már könnyen kiszámolhatod mennyi van a többi tálcán. Ha végül az összeg kiadja a teljes mennyiséget, akkor jól dolgoztál.

2021. ápr. 21. 22:08
 3/7 anonim válasza:
64%

Tehát

Összesen van 172.

Elsőn: x+32

Másodikon x

Harmadikon 2x

4x+32=172

172-32=140

140:4=35


Azaz Elsőn van 67

Másodikon 35

Harmadikon pedig 70



Egyébként hanyadikos vagy?


És szívesen a megoldást.

2021. ápr. 21. 22:16
 4/7 anonim ***** válasza:

Tehát


első tálca = x+32

második tálca = x

harmadik tálca = (x+32)szorozva 2

Ez együtt 172 süti.


(x+32) + x +(x+32)szorozva 2 = 172 /átrendezem egyszerűbb alakba


2x + 32 + 2x + 64 = 172 /átrendezem egyszerűbb alakba


2x + 2x + (32+64) = 172 /összeadom


4x + 96 = 172 / -96


4x = 76 / :4


x = 19


Ellenőrzés, az eredeti képletbe visszahelyezve:


19 + (19+32) + (19+32)x2 = 172 (?)


19 + 51 + 102 = 172 (?)


172 = 172 / Ellenőrizve, oké :)



Tehát x, ami a második tálcát jelöli, 19 süti.

Az első tálca 19+32, azaz 51 süti,

A harmadik pedig (19+32)x2, azaz 102 süti. :)

2021. ápr. 21. 22:23
 5/7 anonim válasza:
Na ha ennyien segítenének nekem is matekból!
2021. ápr. 21. 22:25
 6/7 A kérdező kommentje:
8.-os vagyok de most vettük ezt az anyagot.Nem gondoltam hogy válasszolni fog valaki is.Köszönöm szépen :)
2021. ápr. 21. 22:32
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#4 vagyok, elrontottam!!!

A harmadikat az első (x+32)kétszeresének vettem, holott a második (x) kétszeresének kellett volna!!!


Maga a levelezetés hogyanja jó volt nálam, a logikáját bátran kövesd, de előről kell kezdeni így:


(x+32) + x + 2x = 172

2021. ápr. 22. 00:15