Hogyan kell megoldani ezt a statisztikai feladatot?

[link]

2021. ápr. 23. 18:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mi nem megy?
2021. ápr. 23. 18:13
 2/12 A kérdező kommentje:
A statisztika, elakadok benne.
2021. ápr. 23. 18:18
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Átlag:(5*10+6*14+7*9+8*5+9*2)/(10+14+9+5+2)=6,375


Szórás: 1,13

( [link] )


Módusz: 6

( maximális gyakoriságú elem)


Medián: 6

( [link] )

2021. ápr. 23. 18:34
 4/12 A kérdező kommentje:
köszi
2021. ápr. 23. 18:37
 5/12 anonim válasza:
Ez azért nem egy olyan bonyolult feladat, te is idén érettségizel?
2021. ápr. 23. 19:30
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem. Jövőre.
2021. ápr. 23. 19:52
 7/12 A kérdező kommentje:

A szórásnál, hogyan jött neked ki 1,13?

Nekem ez jött ki, hol a hiba?

Előre is köszi!

[link]

2021. ápr. 23. 20:39
 8/12 anonim ***** válasza:

A hiba az ÖN készülékében van.


Miért 5-tel osztasz?

2021. ápr. 23. 22:30
 9/12 A kérdező kommentje:
Miért mennyivel osszak?
2021. ápr. 23. 22:34
 10/12 anonim ***** válasza:

És a mediánt is rosszul számoltad;


40:2=20 azt jelenti, hogy az adatsorodat ha felvágod két egyenlő részre, akkor 20-20 adat lesz a két félben. Az ezt felező adat (definíció szerint) a középső két tag átlaga, ami most a 20. és a 21. sorszámú adat, mindkettő 6-os, ezért (6+6)/2=6.


Ha például ez lenne az adatsorod: 1; 6; 25; 36, akkor a medián itt is a két középső elem átlaga lesz, ami a (6+25)/2=15,5.

2021. ápr. 23. 22:37
1 2