Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Y=x a négyzeten F fókuszpont ...

Y=x a négyzeten F fókuszpont P:d-nek tetszőleges pontja Bizonyitsd be: PF szakasz felezőmerőlegese érinti a parabolát? Tudnátok segíteni ebbe a feladatba házinak kaptuk matek emelten de nem értem.

Figyelt kérdés

2021. ápr. 25. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Hol akadtal el?
2021. ápr. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
arra jutottam hogy talán a tengelypont alatt lehet a P pont egyenlő távolságra mint a fókuszpont
2021. ápr. 25. 10:30
 3/5 dq ***** válasza:

- Határozd meg, hogy hol van a fókuszpont, és lásd be, hogy valóban fókuszpont: a beeső függőleges egyenesek a függvénygrafikonról

visszapattanva valóban egy ponton mennek át

- Határozd meg, hogy hol van a direktrix, és lásd be, hogy az valóban direktrix: a parabola minden pontja egyenlő távolságra van a fókusztól és az egyenestől


Azt, hogy az egyenes érinti a parabolát, beláthatod úgy, hogy van egy közös pontja a parabolával, nincs több közös pontja vele, és a parabola összes többi pontja az egyenes egyik oldalára esik.


Esetleg beláthatod fordítva az állítást, hogy a parabola érintői olyan tulajdonságúak, hogy tükrözve rá a fókuszpontot az a direktrixre esik. Ha belátod hogy annak minden pontja előáll így (mondjuk kiszámolod hogy az x-beli érintőre tükrözve a fókuszt hova esik a tükörkép, és a kapott függvény szürjektív), akkor meg is vagy; szerintem ez a legtisztább módszer.

2021. ápr. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Kiszámoltam mindent, de nem tudom felírni az FP szakasz felezőmerőlegesének egyenletét. Ebbe tudnál segíteni? Előre is köszi
2021. ápr. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 dq ***** válasza:
Egyenes egyenlete egy pontjából, és a normálvektorából.
2021. ápr. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!