Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi volt II. József két legfont...

Mi volt II. József két legfontosabb célja?

Figyelt kérdés

A tanárom azt mondta, neki 2 fontos célja volt és ezek szerint hozta a rendeleteit.

Utánaolvastam, de sehol nem találtam olyasmit, hogy neki csak 2 fontos célja lett volna. A 6000 rendeletét nem lehet 2 célra leszűkíteni... Vagy lehet, csak én nem tudom.

Tudna valaki segíteni?



2021. ápr. 25. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Követte,ősei mondatait a magyarokat katolikussá,németté,koldussá kell tenni .
2021. ápr. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Na de, akik lepontozták az első válaszolót, nem írnák le a szerintük helyes választ?

2021. ápr. 25. 21:49
 3/7 chtt ***** válasza:
100%

Nem pontoztam ugyan le, mert nem szokásom, de tény, nem is nagyon értem az egyes válaszát.

Azt mondanám, hogy központosított, egységes birodalmat akart létrehozni (közigazgatási reform, nyelvrendelet) ill. a felvilágosodás eszméi hatására "modernizálni" akarta (nemesi előjogok elutasítása, jobbágyrendelet... ha belegondolsz, nyugaton a XV. századra kb. felbomlik a feudalizmus, nálunk a XVIII. században még röghöz vannak kötve a parasztok...)

2021. ápr. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
6%

Azért nem értenek a történelemhez azért pontozták le .

Habsburgok,minden várat értek leromboltak Magyarországon,Bach-korszakról nem is beszélve ugyan miért volt a Pro Libertáte a magyarok miért mentek neki a Habsburgoknak 1848-ban .

2021. ápr. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 chtt ***** válasza:
100%

Öö, az nem gond, hogy a Bach-korszak 1848 után volt? (Igaz, a Pro libertate előtte:)

Lehet, hogy nem értenek a törihez, de hacsak nem te vagy a kérdező töri tanára, az illető nagy eséllyel nem fogja elfogadni a válaszod.

2021. ápr. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
20%

5-ős Te egy lángelme vagy !

Itt most a Habsburg,történések a lényeg nem kronológia sorrend !

Habsburgok nekünk jót sosem akartak !

Válasz pedig kérdezőnek .

unos. -Magyarország és Erdély germanizálása .

primus.- Megszüntette a vármegyét, mint igazgatási egységet.

2021. ápr. 26. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2021. ápr. 26. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!