Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kérnék szépen segítséget...

Kérnék szépen segítséget koordinátageometria számolásban. Egyáltalán nem tudom hogyan kell kiszámolni .Ha esetleg segítenél levezetéssel ha lehet:-) én is értem már meg:-)?

Figyelt kérdés

1.

Toljuk el az A(3; 1), B(–2; 5), valamint a C(–4; –2) pontok által meghatározott háromszöget az (1; 3) vektorral! Írjuk fel a képháromszög csúcsainak koordinátáit.


2.

Toljuk el az A(3; 1), B(–2; 5), valamint a C(–4; –2) pontok által meghatározott háromszöget az (–2; 5) vektorral! Írjuk fel a képháromszög csúcsainak koordinátáit.


3.

Toljuk el az A(3; 1), B(–2; 5), valamint a C(–4; –2) pontok által meghatározott háromszöget az (–4; –3) vektorral! Írjuk fel a képháromszög csúcsainak koordinátáit.


A matek tanárnőm ilyeneket ad fel minden napra házi ként 3 db - ot és nagyon szeretném megérteni


Köszönöm szépen:-):-)


2021. ápr. 28. 19:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Annyi csak a dolgod, hogy a csúcsok koordinátáihoz (előjelesen) hozzáadod a vektor koordinátáit úgy, hogy az elsőt az elsőhöz, a másodikat a másodikhoz.


Így lesz az 1)-esnél az A képe a (4;4) pont, a B képe a (-1;8) pont, a C pont képe a (-3;1) pont.

2021. ápr. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget így már érthető.
2021. ápr. 28. 19:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!