Irodalom projektfeladat, szerintetek miket kéne még beleírnom?

Figyelt kérdés

Szóval ez a feladat: Vesd össze Kálnoky László Egy modern zsarnokhoz című versét Illyés Gyula Egy mondat a zsarnokságról című versével! Mely korszakról szól az egyik, és mely korszakról a másik?

2-3 oldalnak kell lennie, de őszintén nem tudom miről kéne írni. Az odáig megvan hogy összehasonlítom, hogy mely korszakról szólnak, de ezenkívül még mit írjak bele? Szerintetek arra gondolt, hogy mindent össze kell hasonlítani pl. Szerkezettől kezdve a hangulatig stb..? Én arra gondoltam, hogy külön-külön írok egy verselemzést a kettőről és a végén valahogy összegzem a legfőbb különbségeket. Csak nem tudom mennyire kell itt részletezni a dolgokat, hogy még a verselést is beleírjam vagy csak a fontosabb dolgokat... Valakinek valami ötlet?



2021. ápr. 29. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Külön-külön verselemzés nem jó, összehasonlítás kell, amiben kitérsz részletesen a korszakokra.


Külön-külön bekezdésekbe veszed a szempontokat és mindkét vershez odaírod, hogy pl.: A cím mindkét versben témamegjelölő, valóban a zsarnokságról van szó. A 2-3 oldalhoz nagyon is részletezni kell mindent.

2021. ápr. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ohh értem, köszönöm. Viszont így az egésznek konkrétan egy hosszú fogalmazásnak kell lennie, persze sok bekezdéssel? Vagy úgy is jó lenne ha pl. Tegyük fel a 3 külön fogalmazást írok (közé mondjuk teszek képet is mert azt is kért a tanárnő), az elsőben kitérek a versek keletkezésére, utána a következőbe mondjuk a szerekezetükre stb.. Csak mert nekem olyan fura, hogy az egész egy hosszú fogalmazás, "szünetek" nélkül.
2021. ápr. 29. 14:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg mire gondolt pontosan, nekünk mindig csak egész esszéket kellett írni, képek nélkül. Hányadikos vagy?
2021. ápr. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
8.-os vagyok. A tanárnőnek hiába írok e-mailt vagy akármit, sose válaszol, két hetente lenne online óránk és most ezen a héten hétfőn volt, a feladatot meg ma kaptuk.. Mire visszamegyünk suliba addigra kell kész lennie szóval nem tudom megkérdezni. Mindenesetre köszönöm a segítséget!
2021. ápr. 29. 14:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Ohh, hát nyolcadikban nem hiszem hogy összehasonlító elemzést kér. Szerintem simán mehetnek a képek a témák közé, csak írj külön bekezdést a címről, témáról, a korszakról amiről szól, írhatsz a műben megjelenő zsarnokság érzetről (pl. hogy Illyés Gyula mindenhol zsarnokságot lát és ebből nem fog szabadulni az emberiség.)


Írj arról, hogy belőled milyen érzéseket vált ki a mű, hogy szerinted milyen a mű vége (pozitív-reménykedő, küzdeni akaró vagy pesszimista, reményvesztett, beletörődő)

2021. ápr. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!