Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az időtartam, és az időpont...

Az időtartam, és az időpont között mi a különbség?

Figyelt kérdés
2021. máj. 1. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az időtartam két időpont között eltelt idő.
2021. máj. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld el az időt, mint egy számegyenest. Az időtartam az egy hosszabb szakasz ezen az egyenesen, az időpont pedig egy pont.


Az időtartamnak van egy eleje és egy vége, az időpont az csak egy konkrét egész.

2021. máj. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Időtartam az pl 5-től 6-ig;

Időpont az meg pl pontosan egy pont, pl 4 óra nulla nulla perc.

Vagy filmekben szokták ígymondani, hogy "Találkozónk lesz pontban délután 3-kor."

Tehát 3kor kezdődik a találkozó.


Tehát a pontosan meghatározott idő az időpont, tehát egy konkrét időpont, hogy X óra X perc. Tehát egy egzakt, egy pontos.


A tartam, az meg egy tól-ig, az egy intervallum, hogy innentől ideáig; nem pedig valami pontos szám csak és kizárólag.



Lényeg:


Pl lehet, hogy valaki azt mondja 2 óra -és 2óra 10 perc között ér oda valahova. Ez egy időtartam.


De valaki meg pl azt mondja, hogy ő kettő óra 5 perckor lesz ott. Ez meg egy időpont.

---

Jókat írtak előttem is.

2021. máj. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Pl. egy orvostól azt a tájékoztatást kapod, hogy a vizsgálat időpontja 15:00 a várható időtartama 30 perc.

Tehát délután háromra kell menned (ez az időpont)

és fél négykor végzel. (ez pedig a vizsgálat időtartama)

Az első az egy konkrét meghatározható idő, a második pedig a kezdéstől a végéig eltelt idő.

2021. máj. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!