Ady Endre a magyar ugaron?

Figyelt kérdés

frd ki a versböl azokat a szavakat, szószerkezeteket, amelyek a tájra, a


növényekre vonatkoznak az alábbi csoportosításban:


Pozitív szavak, kifejezések a tájra/növényekre:


Negativ szavak, kifejezések a tájra növényekre:


2. A versnek lefelé meno, aláhulló kompoziciója van. Az 1-2. versszakban még az egyes szám első személy, a lirai alany a cselekvö. Írd ki az 1-2. versszakból azt a három igét, amelyik a lírai alanyra vonatkozik!


Igék:


3. A 3-4. versszakban már az Ugar válik eselevové: az indarengeteg megmozdul, gyünüzni kezd.


frd ki a 3-4. versszakból azt a három igét, amelyik az Ugar eselekvését mutatja!


Igék:


4. A 2. és 3. feladat megoldása után ird le saját szavaiddal, hogy mit jelent az az állitás, hogy A magyar Ugaron cimü versnek lefelé meno, aláhulló kompozíciója van! 5. A fold alvón lelkét ébresztgető, virágot kereső, s a régmúlt szépségeket idéző hös tehetetlen, béna rab lesz az indák fojtogató gyürüjében. A vad mező végső


gyözelmével zárul a vers: az ugar-léttel szemben a virág-létre vágyó lírai én sorsa


aláhullás, a zullés, a közönségességben való elveszes.


Ennek ismeretében értelmezd 2-3 mondatban, mit fejez ki a „kacagó szél"


szimbólum!


2021. máj. 3. 22:04
 1/1 anonim ***** válasza:
62%

Én is utálom az elemzést, részvétem.

Viszont, ha azt szeretnéd, hogy az ilyeneket valaki megoldja neked, akkor az életben majd pénztárcát kell nyitnod, elég szélesre.

Akkor már értelmesebb dolog lenne megtanulni, jobban járnál vele.

2021. máj. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!