Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nekem az a házi feladatom,...

Nekem az a házi feladatom, hogy milyen szabályok voltak a kollégiumban a Légy jó mindhaláligban, de nem találom sehol. Valaki le tudná nekem írni, vagy egy linket ahol megtalálom?

Figyelt kérdés
A válaszokat nagyon szépen köszönöm előre is

2021. máj. 7. 10:25
 1/5 anonim ***** válasza:
2021. máj. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Erre sajnos nincsen időm ezért kértem segítséget, de azért köszönöm
2021. máj. 7. 10:41
 3/5 anonim ***** válasza:
2021. máj. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ezt az oldalt már néztem és nincsen benne az ami nekem kéne mert a szabályokról nem igazán van szó, de köszönöm
2021. máj. 7. 10:52
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom akkor milyen szabályokat keresel, mert a kollégiumban ezek a szabályok voltak érvényben:


"A kollégiumban szigorú SZABÁLYOK, kötött házirend szerint folyik az élet, méltán nevezhető a nemzeti nevelés fellegvárának.

Délelőtt és délután is volt tanítás, közben délben megebédeltek. Szombaton csak délelőtt tanítottak. A tanárok akkoriban katedráról vezették az órát. Az osztályozásnál az 1-es volt a legjobb, 5-ös a legrosszabb érdemjegy. A diákokat tanulmányi eredményeik alapján ültették, elől ültek a jó tanulók, hátrébb haladva a rosszabb tanulók.

A tanítás után a gyerekek tanultak, játszottak és szabadon jöttek-mentek. Misi ilyenkor járt felolvasni, korrepetálta osztálytársát, ellátogatott Orcyékhoz, Törökékhez vagy Doroghyékhoz. Este 6 körül vacsoráztak, utána még tanultak a coetusban, 9-kor volt lámpaoltás. ( Coetusnak nevezték a 6-10 diák részére kialakított közös tanuló- és hálószobát.) Ezután már nem lehetett kimenni a kollégiumból, csak külön engedéllyel.

A kollégiumnak volt egy pedellusa, ő intézte a levelek és a csomagok átvételét a postástól, ő csengetett, amikor kezdődtek az órák, ő látta el a mai iskolagondnok feladatát.

Az étkezések előtt felálltak és az esküdtfelügyelő vezetésével imádkoztak. Vasárnap reggelenként mosakodtak, és utána mindenki ment az oratóriumba, az istentiszteletre."


Aztán volt még ilyen:

Misi, Orczy és Gimesi titkos társaságot alapítottak, melynek ALAPSZABÁLYÁT Orczy írta meg.


„– Alapszabály:

1. A név: lutristák. 2. A tagok vérszövetségben vannak, mint testvérek. 3. Semmi titok nem létezik. 4. Elnök, titkár, jegyző. 5. Idegeneknek elárulni tilos. Ez az egész.”


A titkos társaságnak tehát már van alapszabálya is, elnök: Orczy, titkár: Misi, jegyző: Gimesi.

2021. máj. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!