Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mennyire helyes a CSAK ebben...

Mennyire helyes a CSAK ebben a mondatban?

Figyelt kérdés

A legnagyobb méretű gyűrű csak a hüvelykujjamra jó (a gyűrűsujjamról lecsúszik).


nekem ez kicsit furcsa, de pl. az ellentettjénél máshogy hangzik:


A legkisebb méretű gyűrű csak a kisujjamra jó (a gyűrűsujjamra már nem).


2021. máj. 9. 22:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A csak teljesen helyes, nekem a jó hangzik furán. Bár nyelvtanilag az is helyes. De én valahogy úgy írnám, hogy csak arra illik, vagy csak area jó a méret vagy valami ilyesmit.
2021. máj. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem lenne ott a csak, akkor a mondat azt jelentené, hogy a hüvelykujjadra jó, de nem zárná ki az összes többi lehetőséget. Azaz lehet hogy jó a gyűrűsre is, de most nem arról beszélsz, hanem a hüvelykről és hogy arra jó.


A második mondatban szintén. Attól még, hogy a kisujjadra jó, lehet ugyanolyan vékony a mutató ujjad is és ezáltal arra is jó, csak nem arról beszélsz éppen.

2021. máj. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Pótold a csak-ot a csupánnal, úgy könnyebb lehet dönteni.
2021. máj. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!