Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Vállalkozás pénzügyeivel...

Lajos Lajos kérdése:

Vállalkozás pénzügyeivel szeretnék kérdezni. Mik lehetnek a helyes válaszok? ( Ellenőrzés szempontjából teszem fel a kérdést )

Figyelt kérdés

A) Hitelnek csak a fizetendő kamat a költsége. (Igaz/hamis)

B) Melyik meghatározó illik a kezesre? (Hogyha az adós nem fizet akkor a kezes fizet, Hitelnyújtáskor kért biztosíték a kezes, mind a kettő igaz, egyik sem igaz)

C) Hitelbiztosíték azt jelenti, hogy ha nem folyósít a bank, az adós kérhet hitelt más banktól (Igaz/Hamis)

D) Melyik nem korszerű pénzügyi megoldás a rezsi befizetésére? (Beszedési megbízás, Banki átutalás, Netbankos befizetés, Sárga csekk)

E) Hitelfelvevőként a kockázat csökkentésének egyik lépése az informálódás. ( I/H )

F) Mi a hitelfelvételhez szükséges eljárás első lépése? (Hitelkérelem benyújtása, döntés a hitelfelvételről, hitellel megoldandó célok meghatározása, hitel lehetőségek összehasonlítása)

G) Bankszámlán a pénz mennyiségi számok jelzik, tehát a pénz nem kézzelfogható (I/H/nem minden esetben értelmezhető)


Előre is köszönöm a válaszolóknak!



#kamat #ellenőrzés #teszt #Vállalkozás pénzügyei
2021. máj. 10. 17:27
A kérdező szavazást indított:
Vállalkozás pénzügyei
Teszt
Ellenőrzés
Segítség
Kamat
Részvény
Hitel
1 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:

A) Hamis

B) Mindkettő

C) Hamis

D) Sárga csekk

E) Igaz

F) Célok meghatározása

G) Itt nem értem teljesen mire gondoltál. A bankszámlán lehet rendelkezésre álló pénzkészlet, lehet lekötött betét, lehet befektetésben tartani különböző pénzkészletet, de mindezek hozzáférhetők. Előfordulhat olyan, hogy befektetésben tartod, és ha a lejárat előtt fel kell szabadítani a pénzeszközt, akkor elesel a kamatoktól, vagy a hozamtól. De ettől eltekintve a bankszámlán tartott pénzeszközök hozzáférhetőek.

2021. máj. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod kedves anonim!.


Az a baj, hogy jobban sajnos nem tudom leírni, megfogalmazni az adott kérdést. Én se értem teljesen, talán arra kíváncsi, aki a tesztet alkotta, hogy az a pénz ami bent van nekem a bankba, jelen pillanatban kézzel megfoghatom-e? (hisz csak számok jelzik ezt nekem) - csak egy tipp .. Sajnos nem tudom, hogy hogyan értheti :/ Az egész tesztbe a kérdések hasonlóan voltak fogalmazva, semmi köze a leadott tananyagnak amit egész félévben tanultunk. :( De nagyra értékelem a válaszodat !!! Köszönöm

2021. máj. 11. 17:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Fizikálisan nem áll rendelkezésre a bankban lévő pénz, tehát nem tudom megszámolni, hogy 80 db 20.000-es, 65 db 10.000-es, 92 db 5.000-es stb., tehát kézzel nem fogható. Így a válasz a G) pontra: Igaz.
2021. máj. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget !!

Remélem valaha találkozunk és megtudom hálálni :)

2021. máj. 12. 11:39
 5/5 anonim ***** válasza:

Örülök, ha segíteni tudtam, és nem jár érte hála, bőven elég a köszönet!

Sok sikert!

2021. máj. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!