Valaki penge matekos segítscsen?


A pozitív páratlan számokat „háromszög” alakban rendezzük el

a következők szerint:

az első oszlopba írjuk az első páratlan számot,

a második oszlopba a következő kettőt,

a harmadik oszlopba a következő hármat, és így tovább.

Kérdés:

Határozza meg a 2017. oszlopban álló első számot!

Hogy az istenbe kell ezt elkezdeni egyáltalán?...



2021. máj. 13. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

A kérdésedből csak úgy sugárzik az értelem...


Megnézed, hogy a 2017. oszlop első számáig hány számot írsz le; összesen


1+2+3+...+2016


darab számot. Ezt az összeget kiszámolod (például a számtani sorozat összegképletével), és ahhoz hozzáadva 1-et kapod annak a páratlan számnak a sorszámát, amelyiket keresed.


Ezután megnézed, hogy ahhoz a sorszámhoz melyik páratlan szám tartozik.

2021. máj. 13. 21:36
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Ránézéssre ez egy sztani sorozat... azzal kellene próbálkozni
2021. máj. 13. 21:36
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
A szexhez mi kozr ehez?
2021. máj. 13. 21:37
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Én magyarból tudnék segíteñi... 😁
2021. máj. 13. 21:38
 5/10 A kérdező kommentje:

1 3 7

5 9

11

Mér adok hozá 1 et? 1+2=3 akkor az úgy kijön a 3 2. oszlopban

2021. máj. 13. 21:39
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

#3: szerintem azt gondolhatta a kérdező, h "b.sszameg, nem értem"


😂😂😂😂

2021. máj. 13. 21:39
 7/10 A kérdező kommentje:

Elrontotta a táblázatot: 1.3.7

...........................5.9

.............................11

2021. máj. 13. 21:41
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

Azért adsz hozzá 1-et, mert az 1+2+3+...+2016 összeg azt mutatja meg, hogy a 2016. oszlop utolsó számáig mennyi szám van összesen, a +1 pedig a 2017. oszlop első száma lesz.


Például:


1

3 5

7 9 11


Az első három oszlopba (ami most sor, de mindegy) összesen 1+2+3=6 számot írtál, tehát a 4. sorba a 6+1=7. sorszámú páratlan szám kerül.

2021. máj. 13. 21:42
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem köszi, akkor már meg tudom oldani.
2021. máj. 13. 21:44
 10/10 anonim ***** válasza:
73%
Örülünk hogy meg tudod oldani, akkor most már a magyar nyelvtan tankönyvet is elővehetnéd...
2021. máj. 14. 15:36