(12x-9)*(2x-3)-(4x-5)*(3x-2)=2*(3x-2)*(2x-3) Valaki levezetné?

Nekem nem lett x a végén.
2021. máj. 20. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kezdd előről! :)

X=1 lesz a megoldás.

2021. máj. 20. 16:35
 2/4 anonim válasza:
76%

Zárójelek feloldása, azonos típusú tagok összevonása

24x^2-54x+27-(12x^2-23x+10)=12x^2-26x+12 /+26x, zárójel feloldás, összevonás

12x^2-5x+17=12x^2+12 /-12x^2

-5x+17=12 /-17

-5x=-5 / :-5

x=1

2021. máj. 20. 16:47
 3/4 anonim ***** válasza:

24x^2-36x-18x+27-12x^2+8x+15x-10=12x^2-18x-8x+12 /összeadás, rendezés

-31x+17=-26x+12 /-12; +31x

5=5x /:5

x=1

2021. máj. 20. 16:58
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi
2021. máj. 20. 19:52