Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek háziba kéne segítség?

Matek háziba kéne segítség?

Figyelt kérdés

1) Egy kör sugara 14 cm.Számítsd ki a területét,kerületét.

2) Egy kör átmérője 24 cm.Számítsd ki a területét,kerületét.

3) Egy kör kerülete 25,12 mm.Számítsd ki a területét!

4) Egy kör területe 254,34dm².Számítsd ki a kerületét!

5) Egy kör alakú játszótér alját rugalmas anyaggal fedik be.Hány m² anyag kell,ha a játszótér sugara 7m. Körülötte futópálya megy?Hány méter hosszú?



2021. máj. 23. 17:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem kéne. De köszi a felajánlást.
2021. máj. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Az egész számolható a terület és kerület képletekkel.

Amit küldtem leír mindent, hogy mi a sugár, mi az átmérő és benne vannak a képletek is. Csak be kell írni a számokat és egy sima egyenlet megoldás az egész.

A legjobb az, ha megérted a dolgot, mert ha lesz dolgozatban és nem megy az nagyobb szívás.

Lehet picit nehéznek tűnik, de tényleg egyszerű. Csak a képlet kell. Helyettesíts be és menni fog.

2021. máj. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Kinyitod a matek tankönyvet és ott lesz benne példákkal elmagyarázva. Vagy legalább mond meg, hogy mit nem ertessz.
2021. máj. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Az utolsóra válaszolva:Úristen,olyan okos vagy hogy Jézusom nekem ez eszembe se jutott.....

Amúgy meg hogyha be akarsz szólni vagyis úgy látom próbálsz de nem tudsz legalább tanulj már meg írni légyszíves vagy átmegyek kinyitjuk együtt a könyvet és megtanítalak.Egyébként én ezt -rég tanultam azért nem tudom, egy barátomnak szeretnék segíteni:)

2021. máj. 23. 18:00
 5/16 A kérdező kommentje:
Az elsőre pedig:köszönjük te kis Móka Miki!
2021. máj. 23. 18:01
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen máskor is.

Egyébként a kör kerülete és területe egyáltalán nem egy agyszebészet, csak számokat kell összeszorozni a képletek szerint.

2021. máj. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Látom te se tudsz írni,na mindegy téged is meglátogathatlak és megtaníthatlak:) Amúgy látom sokat lógsz ezen az appon/egyből válaszolgatsz,legalább lenne valami hasznod is:/
2021. máj. 23. 18:08
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Mit is nem tudok írni?


Már ne is haragudj, de ha nem ilyen lenne a hozzáállásod, már rég válaszoltam volna.

Megkérdeztük, hogy mi nem megy, erre vered a nyálad. Akkor segítsen neked a halál.

2021. máj. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

1) Egy kör sugara 14 cm.Számítsd ki a területét,kerületét.


K=2*r*PI és T=r*r*PI

K=2*14*3,14=... T=14*14*3,14


2) Egy kör átmérője 24 cm.Számítsd ki a területét,kerületét.

d=24=2*r amiből r=12cm Az 1) példa alapján megoldod.


3) Egy kör kerülete 25,12 mm.Számítsd ki a területét!

K=2*r*PI=25,12 leosztasz 3,14-gyel

2*r=8 amiből r=4cm Az 1) példa alapján megoldod.


4) Egy kör területe 254,34dm².Számítsd ki a kerületét!

T=r*r*PI=254,34 leosztasz 3,14-gyel

r*r=81 ami a szorzótáblából ismerős lehet. 9*9=81 tehát r=9 cm. Az 1) példa alapján megoldod.


5) Egy kör alakú játszótér alját rugalmas anyaggal fedik be.Hány m² anyag kell,ha a játszótér sugara 7m. Körülötte futópálya megy?Hány méter hosszú?

Rugalamas anyag területe a kör területe, a futópálya hossza a kör kerülete.

Az 1) példa alapján megoldod ha r=7 méter.


Általános iskola hatodik vagy hetedik osztály.


Sok sikert!

2021. máj. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem beszólni akartam a válaszommal, csak arra rávilágítani, hogy elég primitív gondolkodásra vall idebüfögni a házifeladatot, hogy nesze oldjátok meg.


Ajj 9-es! Minek segíteni ennek a proli kérdezőnek? Aki annyit nem bír írni, hogy légyszíves vagy köszönöm...


Nyugodtan átjöhetsz kérdező, valóban rádfér a korrepetálás általános iskolás matekből. De remélem a szorzótáblát legalább tudod, mert nem akarom teljesen előlről kezdeni a tananyagot. De ha gonodolod akkor a google használatát is megtaníthatom, még az is hasznos lehet a jövőben ;)

2021. máj. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!