Elsőfokú egyenletrendszer, valaki segítene?


3x+y=6

6×-2y=8


2021. máj. 30. 15:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Az első egyenletől kifejezed y-t, behelyettesíted a másodikba.

KIszámolod az x-et

Majd behelyettesíted a kapott X értékét az első egyenletet és kiszámolod y-t

2021. máj. 30. 15:45
 2/2 anonim ***** válasza:

1, Kifejezed Y-t: y=6-3x

2, behelyettesíted a második egyenletbe: 6x-2*(6-3x)=8

3, kiszámolod először X-t, majd az alapján az eső egyenlettel Y-t.

2021. máj. 30. 16:07