Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy félkör alakú papírlapot...

Egy félkör alakú papírlapot az egyik húrja mentén félbehajtunk úgy, hogy a körív érintse az átmérőt. Az érintési pont 2 illetve 4 egység távolságra van az átmérő végpontjaitól. Mekkora a húr hossza?

Figyelt kérdés

2021. máj. 31. 12:03
 1/8 A kérdező kommentje:
Hopp, a "félbehajt" zavaró lehet, "összehajt" vagy "behajt" a helyes.
2021. máj. 31. 13:56
 2/8 lord R.Dávid válasza:

Szia

Aktuális még a kérdés? (mert akkor megpróbálom megcsnálni)

2021. jún. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja
2021. jún. 2. 22:08
 4/8 Psylocyber ***** válasza:
bizonyítani is kell, vagy elég ha meg tudod szerkeszteni? :)
2021. jún. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 krwkco ***** válasza:

Kiszámolni sem nehéz.

- Legyen a papírkör középpontja az origó. Az átmérője 2+4=6. Az egyenlete x^2+y^2=9.

- A visszahajtott kör az (1;0) pontban érintse az átmérőt. A középpontja (1;-3). A sugara 3.

- a két kör közös pontjai a két másodfokú egyenletből álló egyenletrendszer megoldásai.

- a húr hossza ... Hát ezt már mindenki ki tudja számolni.

2021. jún. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Psylocyber ***** válasza:
#5 nagyon köszi a megoldást, már csak egy dolgot nem értek: miért (1;-3) a középpontja a visszahajtott körnek? nem (1;3) kéne legyen?
2021. jún. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 krwkco ***** válasza:

#5

"nem (1;3) kéne legyen?"

Lehet az is. Én csak érzésből választottam a lenti pontot. Nem hajtogattam semmit, csak elképzeltem magamnak. És a képzeletemben jobban kézre áll, ha a papírkör közelebbi részét hajtom felfele. :-)

2021. jún. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Psylocyber ***** válasza:
hahaha, ma sem aludtam sokat ez látszik :D újabb facepalm
2021. jún. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!