Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segíteni megoldani ezt...

Valaki segíteni megoldani ezt a feladatot?

Figyelt kérdés

Hány nyolcjegyű jelszó készíthető a 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9 számjegyekből és az x, y, z, v betűkből, ha a jelszóban lehetnek számjegyek is, betűk is, tetszőleges sorrendben, s akár ismétlődhetnek is?

B, Ugyanezekből a karakterekből olyan nyolcjegyű jelszót kell készíteni, amelyben az első 4 karakter betű, a második 4 karakter számjegy. Ekkor hány különböző megoldást találhatunk?

C, Ugyanezekből a karakterekből olyan nyolcjegyű jelszót kell készíteni, amelyben az első 4 karakter betű, a második 4 karakter számjegy, és minden karaktere különböző. Ekkor hány különböző megoldást találhatunk?



Előre is köszönöm szépen a segítséget!



2021. jún. 1. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezek egyáltalán nem nehéz feladatok.

Mi okozza a problémát?

2021. jún. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1.:

Mivel ismétlődhetnek, ezért mindegyik helyre 14 karakter kerülhet.

Megoldás: 14^8 (tizennégy a nyolcadikon)


2.: Itt az első 4 helyre kellenek a betűk, a többire a számok. itt is ismétlődhetnek.

A betűket 4^4 féleképpen választhatjuk meg, a számokat 10^4 féleképpen.

Megoldás: 4^4*10^4 (négy a negyediken szorozva tíz a negyedikennel)


3.: Abban különbözik a kettes feladattól, hogy nem ismétlődhetnek a számok és betűk. Így a betűket 4*3*2*1 féleképpen, azaz 4! féleképpen választhatjuk meg, a számokat 10*9*8*7.

Megoldás: 4!*10*9*8*7

2021. jún. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2021. jún. 1. 17:33
 4/5 krwkco ***** válasza:
31%

#2

Szerintem nem kellene a hasonló feladatokat az utolsó számításig egyből megoldani. Mert most a kérdező bekopizza az eredményt, de mi lesz a következő feladatnál.

Én inkább ilyen segítséget adtam volna:

- a jelszóban 8 karakterhely van

- hányféleképpen töltheted ki az első karaktert?

- hányféleképpen töltheted ki a második karaktert?

- akkor az első két karakterhely összesen hányféleképpen tölthető ki ilyen módon?

- lesznek közötte egyformák? Ha igen, akkor azokat nem szabad kétszer figyelembe venni.

- hogyan folytatódik a többi karakterhelyre?

És ha ezután van valami erőfeszítés a kérdező részéről, akkor lehet lépésenként segíteni neki.

2021. jún. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4

Igazad van. Pedig én is azon az elven vagyok, hogy nem megoldanom kell, hanem rávezetnem őket a megoldásra, hiszen csak úgy fog megragadni.

2021. jún. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!