Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Racionális számok-e a -2; 0 ;...

Racionális számok-e a -2; 0 ; 1/3 ; és a gyök kettő?

Figyelt kérdés
Szerintem csak a gyök kettő nem az, de szeretném megkérdezni hogy jól tudom-e? Előre is köszönöm ha valaki segít.

2021. jún. 2. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
A racionális számok felírhatók két egész szám hányedosaként.
2021. jún. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Psylocyber ***** válasza:
100%
igen, kivéve a gyökkettő, mert az irracionális :)
2021. jún. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 krwkco ***** válasza:
78%

"Szerintem csak a gyök kettő nem az, de szeretném megkérdezni hogy jól tudom-e?"

Igen.

2021. jún. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2021. jún. 3. 11:34
 5/5 Psylocyber ***** válasza:

kérdező: még annyit, hogy titeket feleslegesen szívat a tanár :) ahhoz, hogy eldöntsd, hogy a 0 racionális szám-e ugye kell a definíció, miszerint akkor racionális, ha felírható két egész szám hányadosaként.

Namármost egy hányadosra nullát csak úgy lehet kapni, hogy magát a nullát osztod el egy másik egész számmal (a nullán kívül). Viszont akkor felmerül a kérdés, hogy a nulla egész szám-e.

Tehát gyakorlatilag arra kérdezett rá, hogy a 0 az benne van-e az egész számok halmazágban.

Ezt a tudást még sokat fogod még használni az életben! Például ha valakinek jutalmat ígérsz, akkor mondhatod azt, hogy jutalmul húszezer forint egész számú többszörösét fogja megkapni :) magyarul akár nulla forintot :D

2021. jún. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!