Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy tudnék belevinni groteszk...

Hogy tudnék belevinni groteszk poént ebbe a forgatokonyvbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Azt, kaptam házinak, hogy írjak egy forgatókönyvet egy novella alapján. Már lassan 1 hónapja javítom ki folyamatosan, hogy legyen egy poén benne. Az első változat poénosra sikerült, de a tanárnak nem felelt meg. A többi is poénos volt (az osztálytársaim véleménye szerint). A mostani kb a 20. Változat, már totál kifogytam az ötletekből, ezért is írom ki ide. Tudnátok ötletet adni vagy tanácsot, hogy hogyan tudnék bele vinni egy kis poént?

Mindjárt küldöm a screenshot-okat.

17L



2021. jún. 3. 10:13
 1/7 A kérdező kommentje:

Szerintem, egyáltalán nem poénosra sikeredett...annyi, hogy a végén maradnia kellene, annak hogy melyikük melyik


1 párbeszéd:

[link]


2 párbeszéd:

[link]


[link]


3 párbeszéd:

[link]

[link]

2021. jún. 3. 10:25
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen novella alapján kellett írnod? Mert szerintem ez egy kicsit gyenge. Inkább a fogalmazásodon kéne javítani, nem túl életszerűek a párbeszédek szerintem.
2021. jún. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mikszáth Kálmán a tolvaj és a bolond novellája alapján. Az, hogy nem életszerű beszélgetések, az nem baj, mert a tanár szerette volna így, de ha van ötleted akkor szívesen fogadom és megpróbálkozok vele, hátha az tetszeni fog a tanárnak. Először úgy írtam meg, hogy nagyon hasonlitson az eredetire. De a tanárnak nem felelt meg, aztán egyre jobban kezdet eltérni az eredetitől ez tetszett a tanárnak, de már kezdek belefáradni, hogy 20x-ra írom át, ami szerintem látszik is az irásomon. Valamilyen humort kellene belevinni, de már ikletem sincs. :(
2021. jún. 3. 17:33
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
miért kellett 20 változatot írni, ha már az elején jó volt?
2021. jún. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

ja látom. milyen volt az eredeti? nincs meg szövegben, hogy ne képeket kelljen nézgetni?

plusz írd már egybe amit kell, meg írd külön amit meg nem kell, légyszi

2021. jún. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#4-5 nagyon hasonlított az eredetihez és pont, ezért nem tetszett a tanárnak, így lényegtelen, hogy milyen volt.

A másik, azért írtam ki a kérdést, hogy segítsenek, nem pedig azért, hogy kritizálják a helyesírásomat. Mellesleg, úgy csinálsz, mintha Te nem szoktál volna elírni pár szót...ez mindenkivel megesik nem csak velem, hanem veled is. Mivel eddig nem írtál semmit segítség képpen, ezért köszönöm szépen (a semmit), már amúgy is tárgytalan a kérdés, megoldottam. :)

2021. jún. 4. 16:21
 7/7 anonim ***** válasza:
49%

nem bántásból írtam

beadandóba nem hagyok ilyen hibákat, a mi magyar tanárunk elég véreskezű

egyébként kíváncsi lettem volna milyen volt eredetileg :(

2021. jún. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!