Rózsa 10. 000 ft-ból akar virágpalántákat vásárolni az erkélyládákba. Ha 12 muskátli és 25 petúnia palántát vesz,160 ft-ja marad, ha 21 muskátli és 14 petúnia palántát vesz, még 80ft kell a pénzéhez. Mennyibe kerül egy muskátli, és egy petúnia p?

Gondolatmenettel és megoldással, köszönöm.
2021. jún. 3. 13:24
 1/2 anonim ***** válasza:
13%

Írd fel egyenletrendszerként. Innen már menni fog.


12M + 25P - 160 = 10000

21M + 14P + 80 = 10000

2021. jún. 3. 13:27
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

#1 rossz egyenleteket írt fel!


12M+25P=10000-160 (kevesebbe került a virág, mint 10 000 Ft)

21M+14P=10000+80 (többe került a virág, mint 10 000 Ft, mert ki kellett pótolni az összeget)


Innentől az egyik egyenletből kifejezed P-t vagy M-et, behelyettesítesz a másikba és megoldod.

2021. jún. 3. 14:02