Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matematikai számításokat...

Matematikai számításokat igénylő feladatokban szeretnék segítséget kérni. ( földrajzzal kapcs. ) valaki?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok és turisztika szakra jelentkeztem. Van néhány matematikai feladat, amihez aligha értek ezért segítséget szeretnék kérni tőletek. Valaki?

Számítsa ki a dűne magasságát, ha ismert: szélirányú lejtőjének meredeksége – 30 fok, hossza – 200 méter.


Határozd meg Chile erőforrásbiztonságát, tekintettel arra, hogy az éves rézérc termelés - 5,5 millió tonna, és az összes tartalék 192,5 millió tonna


Határozd meg a magasságkülönbséget (méterben) az Ukrán Kárpátok és a Krími- hegység legmagasabb csúcsai között.



2021. jún. 13. 15:24
 1/4 krwkco ***** válasza:
100%
Még ötleted sincs? Pl. a harmadikkal kapcsolatban?
2021. jún. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
3-hoz. MEGNÉZED A TÉRKÉPEN A magasságokat és kivonod a nagyobból a kisebbet, amit kapsz az a különbség.
2021. jún. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A harmadikra már rá jöttem, az a legkönnyebb...
2021. jún. 13. 22:31
 4/4 krwkco ***** válasza:

A 30 fokos homokdűne olyen, mintha egy egyenlő oldalú háromszög fele lenne a vízszintes talajra fektetve. (Az egyenlő oldalú háromszög minden oldala egyenlő hosszú és minden szöge 60 fokos.)

Az "erőforrásbiztonság" definícióját nem találja a google, de a szövegből úgy tűnik, hogy azt kell kiszámítani, hogy a készletek hány évi rézérc termelésnek felenek meg.

2021. jún. 14. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!